امروز مصادف با شنبه, 29 سنبله , 1399 , Saturday, 19 September , 2020
کد مطلب : 10113 , ,
+
-

کردهای عراق به رفرندوم آری گفتند

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 28 سپتامبر , 2017 , بخش : اخبار جهان

کمسیون انتخابات اقلیم کردستان از رای مثبت بیش از ۹۰ فیصد اشتراک کننده گان در همه پرسی به جدایی اقلیم از عراق خبر داد.
به گزارش افغان تلکس به نقل از پایگاه خبری کردزبان خندان، کمسیون عالی‌ مستقل انتخابات و همه پرسی اقلیم کردستان عصر روز (چهارشنبه) یک کنفرانس خبری را برای اعلام نتایج همه پرسی روز دوشنبه بر سر جدایی اقلیم از عراق برگزار کرد و در جریان آن نیز هندرین محمد ، رییس کمسیون تاکید کرد که فرآیند همه پرسی بی نقص نبوده با این حال راپور ناظران بین المللی نشان می دهد که با موفقیت برگزار شده است.
بر اساس این راپور، سلیمان مصطفی ، از اعضای شورای کمسیون انتخابات و همه پرسی اقلیم کردستان نیز در این کنفرانس خبری اعلام کرد که از مجموع چهار ملیون و ۵۸۱ هزار و ۲۵۵ فرد واجد شرایط رای دادن در داخل اقلیم، مناطق مورد مناقشه خارج از محدوده آن و و کشورهای دیگر، سه ملیون و ۳۰۵ هزار و ۹۲۵ تن در همه پرسی جدایی از عراق اشتراک کردند و در نتیجه میزان اشتراک به ۷۲٫۱۶ فیصد رسید.
به گفته این عضو کمسیون، شمار آرای صحیح در همه پرسی جدایی اقلیم کردستان از عراق سه ملیون و ۸۵ هزار و ۹۳۵ رای بوده در حالی که آرای ۱۷۰ هزار و ۶۱۱ اشتراک کننده در همه پرسی لغو شده و ۹ هزار و ۳۶۸ تن دیگر نیز رای سفید به صندوق انداختند.
مصطفی در این باره تاکید کرد که دو ملیون و ۸۶۱ هزار و ۴۷۱ تن یعنی ۹۲٫۷۳ فیصد رای دهندگان در همه پرسی اخیر، به جدایی اقلیم کردستان از عراق رای مثبت دادند در حالی که ۲۲۴ هزار و ۴۶۸ رای دیگر یعنی ۷٫۲۷ فیصد آرا نیز منفی بوده است.
این مسئول کُرد عراقی همچنین خاطر نشان ساخت که پس از تایید نتایج همه پرسی از سوی محکمه تجدیدنظر اقلیم کردستان، نتیجه نهایی همه پرسی جدایی اقلیم از عراق را اعلام خواهند کرد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید