امروز مصادف با سه شنبه, 25 سنبله , 1399 , Tuesday, 15 September , 2020
کد مطلب : 10266 , ,
+
-

اشرف غنی بیمه شدۀ امریکاست و به فکرملت افغانستان نیست!

زمان انتشار : دوشنبه, 16 اکتبر , 2017 , بخش : مقاله

عبدالرحمان رحمانی، نماینده بلخ در ولسی جرگه، از استراتیژی جدید واشینگتن و افزایش نیروهای خارجی در کشورمان انتقاد کرد.
وی تصریح کرد: افزایش نیروهای خارجی در افغانستان به خیر کشور نیست و رهبران حکومت وحدت ملی نباید استراتیژی جدید واشینگتن را می‌پذیرفتند.
نماینده ولسی جرگه گفت: حملات هوایی امریکا از ملکیان در افغانستان قربانی می‌گیرد و فعالیت گروهای تروریستی در کشور نیز افزایش یافته است.
رحمانی افزود: اشرف غنی توسط جان کری وزیر خارجه سابق و جیمز ماتیس وزیردفاع امریکا بیمه شده است بنابراین به فکر ملت افغانستان نیست.
وی اظهارداشت: با وجود کشته شدن ملکیان و گسترش فعالیت گروهای تروریستی، اشرف غنی راه فریب مردم را در پیش گرفته است و مسئول مرگ ملکیان در کشور است.
نماینده مردم بلخ در ولسی جرگه تاکید کرد نماینده گان مردم در ولسی جرگه باید به عدم مسئولیت پذیری و توافقات خودسرانه دولت اعتراض کنند.
رحمانی خاطرنشان کرد با رضایت ارگ ریاست جمهوری و شورای امنیت ملی افغانستان تعدادی از نماینده گان افغان پول دریافت می‌کنند زیرا اشرف غنی می‌خواهد از این طریق بر ولسی جرگه برای دادن رای اعتماد به وزرای پیشنهادی خود فشار وارد کند.
نماینده ولسی جرگه تاکید کرد که شورای امنیت افغانستان طی برنامه‌ای برای کسب رای اعتماد وزرای مورد نظرش به تعدادی از نماینده گان افغان پول داده بود اما حالا تمام نماینده گان افغان را به فساد اداری متهم می‌کند.
چندی قبل اشرف غنی در نشست شورای وزیران گفته بود هر وزیر پیشنهادی که به نماینده گان افغان برای کسب رای اعتماد امتیاز و یا پولی پرداخت کند عزل خواهد شد.
این اظهارات اشرف غنی واکنش نماینده گان را برانگیخته و اظهارات وی را توهین به ولسی جرگه دانسته‌اند همچنین آنها از ارگ ریاست جمهوری من‌حیث منشا فساد یاد کرده‌اند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید