امروز مصادف با سه شنبه, 17 سرطان , 1399 , Tuesday, 7 July , 2020
کد مطلب : 104 , ,
+
-

زندانیان مبتلا به اختلالات ذهنی در زندانهای آمریکا مورد آزار فیزیکی قرار می‌گیرند

زمان انتشار : سه‌شنبه, 12 می , 2015 , بخش : اخبار جهان, حوادث

دیده‌بان حقوق بشر در گزارش تازه‌ای به سوء رفتار با زندانیان در زندانهای آمریکا اشاره کرد و نوشت که نگهبانان زندانهای سراسر آمریکا، زندانیان مبتلا به اختلالات روانی و ذهنی را مورد آزار فیزیکی قرار می‌دهند.

 

طبق گزارش دیده‌بان حقوق بشر، آندسته از زندانیانی که از عقب‌ماندگی ذهنی رنج می‌برند در زندانهای سراسر آمریکا توسط نگهبانان زندان مورد آزار و اذیت فیزیکی قرار می‌گیرند.

 

طبق گزارش روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز، نگهبانان در زندان‌های سراسر آمریکا، آندسته از زندانیانی را که دچار اختلالات ذهنی هستند را مورد آزار و اذیت‌هایی چون پاشیدن اسپری‌های شیمیایی، حمله به آنها با سلاح‌های الکترونیکی بی‌حس کننده، بستن به صندلی یا تخت برای مدت‌ طولانی قرار می‌دهند.

 

در این گزارش آمده است که این سوء رفتارها در بسیاری از موارد موجب مرگ این زندانیان می‌شود. با اینحال تعداد تلفات اینگونه حوادث در زندانهای آمریکا نامشخص است زیرا زندانهای آمریکا به شیوه‌های مختلف اینگونه سوء رفتارها با عقب‌مانده‌های ذهنی را محرمانه نگه می‌دارند. همچنین تمامی زندانهای آمریکا اجباری به گزارش استفاده نگهبانان خود از زور علیه زندانیان را ندارند.

 

«جمی فلنر» مشاور ارشد دیده‌بان حقوق بشر و نویسنده این گزارش می‌گوید که این تحقیق برای اولین بار نگاه جامعی به استفاده از زور توسط نگهبانان علیه زندانیان مبتلا به اختلالات ذهنی انداخته است تا تلاش کند به فعالیت پشت این خشونت‌ها پی ببرد.

 

وی بیش از یکسال را صرف مصاحبه با 125 مقام و کارشناسان بهداشت روان و بازبینی صدها پرونده در سراسر آمریکا کرده است.

 

این بازبینی نشان داده است که زندانیانی که از بیماری‌های شدید ذهنی و روانی همچون «اسکیزوفرنی» و اختلالات دو قطبی رنج می‌برند در اغلب موارد با رفتارهای مبتذل همچون کوبیدن بر روی درب زندان‌ها و ناسزا و نیروی فیزیکی مورد تنبیه قرار می‌گیرند.

 

در این گزارش تحت عنوان: «سنگدلی و ظلم: استفاده از زور علیه زندانیانی با ناتوانی‌های ذهنی در زندان‌های آمریکا» آمده است: زندانیان با ناتوانی‌های ذهنی احتمالاً بیش از بقیه زندانیان در معرض تنش‌های بیش‌ از اندازه در حبس قرار می‌گیرند.

 

این گزارش تأکید کرد که زندان‌های آمریکا مسوول عدم درمان این زندانیان ناتوان ذهنی است و اقدامات اندکی برای محافظت از این بیماران در مقابل سوء رفتارهای فیزیکی توسط نگهبان‌های زندانهای آمریکا صورت گرفته است.

 

طبق این گزارش‌ اغلب نگهبانان این زندانیان به اندازه کافی تحت آموزش قرار نگرفتند و مدیریت مناسبی در خصوص موضوعات مربوط به اختلالات ذهنی در زندانهای آمریکا وجود ندارد.

 

یک تحقیق مربوط به وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهد که 75 درصد از زنان و 50 درصد از مردان در زندان‌های ایالتی و 75 درصد از زنان و 63 درصد از مردان در زندان‌های محلی از مشکلات بهداشت روان رنج می‌برند که نیازمند دریافت خدمات می‌باشند.

 

در آذرماه سال گذشته نیز سنای آمریکا بعد از مدت‌ها انتظار، خلاصه‌ای از گزارش 6700 صفحه‌ای خود در رابطه با روش‌های شکنجه مظنونین حملات تروریستی از سوی سازمان مرکزی اطلاعات (سیا) را منتشر کرد.

 

در این گزارش 499 صفحه‌ای، قانونگذاران آمریکایی تصریح کرده‌اند که سیا کنگره را در رابطه با روش‌های اعتراف‌گیری پس از حوادث یازده سپتامبر 2001 فریب داده است.

 

در این گزارش همچنین عنوان شده است که نیروهای سازمان سیا، با روش‌هایی «بسیار خشونت‌بارتر» از آنچه که به کنگره گفته شده و در قانون اجازه آن وجود داشته، با مظنونین برخورد کرده‌اند، تا جایی که در مواردی متهمین تا مرز از دست دادن جان خود، پیش رفته‌اند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید