امروز مصادف با سه شنبه, 21 اسد , 1399 , Tuesday, 11 August , 2020
کد مطلب : 10452 , ,
+
-

شغل مادر دونالد ترمپ در جوانی چه بوده است؟ + تصاویر

زمان انتشار : چهارشنبه, 1 نوامبر , 2017 , بخش : خواندنی ها

دونالد جان ترمپ کارآفرین، سیاستمدار، چهرهٔ تلویزیونی امریکایی، و چهل و پنجمین رییس جمهور ایالات متحده امریکا است که در 20 جَنیوریٔ 2017 من‌حیث چهل و پنجمین رییس جمهور ایالات متحده قدرت را در دست گرفت.
ترمپ، متولد و کلان شدهٔ بخش کویینز نیویارک است. باوجود مخالفت شدید ترمپ با موضوع مهاجرت، مادر خود او نیز از مهاجرین به امریکا بوده است.
دونالد ترمپ در طول گردهمایی های انتخاباتی در مقابل موضوع مهاجرت موضع گیری های سختی داشت و به شدت با مهاجرت به امریکا مخالف بود. او در واقع با شعار عظمت را به امریکا بازمی گردانیم می خواست عرق ملی را به امریکایی ها بازگرداند. اما علیرغم مخالفت شدید او با مهاجرت، شجره خانوادگی خود او به خارج از امریکا بازمی گردد.

پدرکلان او فردریش ترمپ اصالتا اهل جرمنی بود اما مادرش ماری آن مک لئود در اسکاتلند متولد شده بود. مادرش جزو مهاجرینی بود که برای به دست آوردن فرصت های اقتصادی بیشتر به کانادا و امریکا مهاجرت کردند. او اسکاتلند را در سال 1930 به قصد نیویارک ترک کرد و من‌حیث خدمتکار در منطقه مرفه نشین نیویارک مشغول به کار شد.

شجره خانوادگی دونالد ترمپ به سال 1800 می رسد. یک شجره شناس در این باره می نویسد ماری آن مک لئود اهل خانواده ای پرجمعیت بود، او 9 خواهر و برادر داشت و پس از مهاجرت به نیویارک در خانه ای در شمال شهر نیویارک من‌حیث خدمتکار شروع به کار کرد. او پس از چند سال با فرد ترمپ آشنا شد و در سال 1934 به اسکاتلند بازگشت اما در نهایت پس از ازدواج ساکن نیویارک شد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید