امروز مصادف با سه شنبه, 14 اسد , 1399 , Tuesday, 4 August , 2020
کد مطلب : 10474 , ,
+
-

با قدرتمندترین زن دنیا آشنا شوید

زمان انتشار : شنبه, 4 نوامبر , 2017 , بخش : خواندنی ها

هفته نامه اشپیگل قدرتمندترین زن سیاستمدار سال را انتخاب کرد.
صدر اعظم جرمنی برای هفتمین بار متوالی از طرف نشریه فوربس امریکا من‌حیث قدرتمندترین زن دنیا انتخاب شد.
به راپور گروه بین الملل آژانس خبررسانی تسنیم به نقل از هفته نامه اشپیگل، مجله فوربس امریکا برای هفتمین بار متوالی انگیلامیرکل، صدر اعظم جرمنی را من‌حیث قدرتمندترین زن سیاستمدار سال انتخاب کرد.
فوربس در توجیه انتخاب مجدد میرکل من‌حیث قدرتمندترین زن دنیا نوشت: جرمنی چهارمین اقتصاد قدرتمند دنیا بر اساس تولید ناخالص ملی و بزرگترین اقتصاد دنیا است که توسط یک زن رهبری می شود.
به نوشته این نشریه امریکایی میرکل این جایگاه خود را به دلیل پیروزی بعد از یک مبارزات انتخاباتی سخت در جرمنی حفظ کرده است.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس در لست قدرتمندترین سیاستمداران زن دنیا در جایگاه دوم قرار گرفت. سال گذشته این جایگاه از آن هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین امریکا و رقیب دونالد ترمپ در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری امریکا بود که در لست امسال فوربس به جایگاه 63 سقوط کرد.
ایوانکا ترمپ دختر، ترمپ در لست قدرتمندترین زنان دنیا در جایگاه 19 و سفیر امریکا در سازمان ملل نیز در جایگاه 43 این لست قرار گرفت.
در لست قدرتمندترین زنان دنیا ملیندا گیتس ، از بنیانگذاران موسسه کلان بیل و ملیندا گیتس در جایگاه سوم قرار گرفت. شریل سندبرگ، که در کنار مارک زاکربرگ، موسس و مدیر عامل فیس بوک است نیز در جایگاه چهارم این لست قرار گرفت. ماری بارا ، رییس بزرگترین شرکت خودروساز امریکا، جنرال موتورز نیز در لست فوربس در جایگاه پنجم قرار گرفت.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید