امروز مصادف با دوشنبه, 13 اسد , 1399 , Monday, 3 August , 2020
کد مطلب : 10480 , ,
+
-

حکمتیار؛ رهبر حزب اسلامی یا امیر داعش در افغانستان؟!

زمان انتشار : یکشنبه, 5 نوامبر , 2017 , بخش : مقاله

رادیوی آسیای میانه حکمتیار را امیر اعلام‌نشده داعش در افغانستان خواند!
هفته گذشته گزارش هایی درباره برافراشته شدن بیرق داعش در وُلسوالی درقد ولایت تخار که سرحد مشترک با تاجکستان دارد نشر شد.
محمد عمر قوماندان امنیه وُلسوالی درقد به سلام وطندار گفته بود که جنگجویان حزب اسلامی با برافراشتن بیرق داعش در این وُلسوالی به این گروه تروریستی پیوسته‌اند.
قوماندان امنیه وُلسوالی درقد تأکید کرد که این وُلسوالی در کنترول طالبان قرار دارد و طالبان به گروه تروریستی داعش اجازه فعالیت نمی‌دهد.
رادیو آسیای میانه به‌نقل از منابع محلی نوشت: بیرق داعش تنها برای لحظاتی در منطقه نورخیل این وُلسوالی برافراشته شده بود که از سوی طالبان سرنگون شد، اما برافراشته شدن آن توسط جنگجویان سابق حزب اسلامی را پرسش‌برانگیز دانست.
در ادامه گزارش این رادیو آمده است: آیا برافراشته شدن بیرق داعش یک مزاح بوده و یا نشان‌دهنده فعالیت‌های استخباراتی در این منطقه است؟ اما پیوستن اعضای حزب اسلامی حکمتیار که از سوی برخی امیر اصلی و اعلان‌نشده داعش در افغانستان ارزیابی می‌شود، چه پیامی می‌تواند داشته باشد؟ .
از سوی دیگر محمد خواجه الغاخاجه یوف سخنگوی ریاست سرحدبانی کمیته امنیت ملی تاجکستان گفته است که برافراشته شدن بیرق داعش در سرحدات کشورهای مشترک المنافع گرچه برای مدتی کوتاه بوده اما باید جدی گرفته شود.
وی افزود نیروهای سرحدی دولت تاجکستان سرحد این کشور با افغانستان را به‌ شدت تحت نظارت دارد، اما طالبان از سال 2015 عیسوی تا کنون هرگز به سرحدات تاجکستان حمله نکرده‌اند.
این در حالی است که حکمتیار رهبر حزب اسلامی قبل از این نیز از جنگجویان این حزب خواسته بود که در درگیری بین گروه تروریستی داعش و طالبان از داعش حمایت کنند.
با این حال چندی قبل نیز عطا محمد نور والی بلخ به حکمتیار رهبر حزب اسلامی هشدار داده بود که اگر بیعت خود را از گروه تروریستی داعش پس نگیرد در هرجایی که سر بلند کند مورد سرکوب قرار خواهد گرفت.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید