امروز مصادف با جمعه, 17 اسد , 1399 , Friday, 7 August , 2020
کد مطلب : 10482 , ,
+
-

حملات سایبری هکرها به دست‌کم ۱۹۵ ویب‌سایت ترمپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 نوامبر , 2017 , بخش : اخبار جهان

یک آژانس خبررسانی امریکایی فاش کرده است که هکرهایی که احتمالا خارج از روسیه بوده‌اند، طی ۴ سال قبل حداقل ۱۹۵ ویب‌سایت متعلق به سازمان ترمپ یا خانواده رییس جمهور امریکا را هک کرده‌اند.
به نقل از آسوشیتدپرس، نتایج یک راپور نشان می دهد که هکرهایی که احتمالا خارج از روسیه فعالیت می کرده اند، حداقل 195 ویب‌سایت متعلق به سازمان ترمپ یا خانواده وی را طی 4 سال قبل هک کرده اند.
سازمان ترمپ هرگز این مساله را تایید نکرده است که این آدرس های انترنتی هک شده و تا زمانی که خبرنگاران آسوشیتدپرس با مقام های سازمان ترمپ تماس نگرفتند، توجهی به تعمیر و اصلاح ویب‌سایت های هک شده نکرده بودند.
کاربرانی که قصد دسترسی و ورود به این ویب‌سایت های هک شده را داشتند، وارد سرورهایی در سنت پیترزبورگ روسیه می شدند که به اعتقاد کارشناسان امنیت سایبری، حاوی بدافزارهای کمپیوتری بوده است.
البته بسیاری از این آدرس های انترنتی از سوی سازمان ترمپ از قبل مورد استفاده قرار نمی گرفته است. سازمان ترمپ در مجموع بیش از 3300 آدرس انترنتی در اختیار دارد. کمپنی اقتصادی معمولا برای در امان ماندن از حملات مخرب دشمنان خود، آدرس های انترنتی متعددی را خریداری می کنند.
ویب‌سایت های هک شده شامل donaldtrump.org, donaldtrumpexecutiveoffice.com, donaldtrumprealty.com and barrontrump.com بوده و طی ماه های آگِست و سِپتِمبر 2013 عیسوی هک شده اند.
تحقیقات آسوشیتدپرس نشان می دهد که هکرها نتوانسته اند به سرورهای اصلی و واقعی سازمان ترمپ یا دارایی های وی دسترسی پیدا کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید