امروز مصادف با جمعه, 17 اسد , 1399 , Friday, 7 August , 2020
کد مطلب : 10510 , ,
+
-

افزایش آمار تعرض به اطفال در کشورهای غربی

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 نوامبر , 2017 , بخش : مقاله

بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات در کشورهای مختلف غربی، آمار اطفالی که در این کشورها مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌گیرند هر روز رو به افزایش است و این درحالیست که بسیاری از آنها به پولیس گزارش داده نمی‌شود و همین موضوع منجر به فراگیری بیشتر آن می‌شود.
 

در زیر به بررسی آمار تعرض به سه کشور غربی که در صدر آزار و اذیت جنسی به اطفال قراردارند، می‌پردازیم:
انگلیس
تعداد گزارش های آزار و اذیت نوجوانان به یکدیگر در انگلیس 71 فیصد رشد یافته؛ از 4 هزار و 603 مورد در سال 2013 تا 2014 به 7 هزار و 866 مورد در سال جاری رسیده است.
بر اساس‌ آمار و ارقام موجود، بسیاری از آزار و اذیت‌های جنسی یا در مکتب و یا بعد از مکتب در مسیر مکتب به خانه رخ می‌دهد؛ پولیس انگلیس هشدار می‌دهد که شکایات تعرض جنسی اطفال نسبت به دو سال گذشته با افزایش چشمگیری روبه رو بده است.
طبق راپور پولیس انگلیس، آمار آزار و اذیت جنسی در مکتب از 386 مورد در سال 2014 به 922 مورد در اواخر سال 2016 و اوایل سال 2017 رسیده که در 225 مورد، تعرض رخ داده است.
امریکا
در اولین ماه سال 2016، یک معلم امریکایی به علت تعرض به دو متعلم پسر خود دستگیر شد؛ این حادثه منجر شد تا پایگاه world net daily از فساد معلمان و رفتارهای غیراخلاقی آنها گزارش تهیه کند و در این گزارش نام بیش از 400 معلم فاسد را افشا کند تا خانواده‌ها بدانند که طفل آنها حتی در مکتب هم در معرض آزار و اذیت جنسی قرار دارد.
اداره استخبارات جنایی فدرال امریکا اعلام کرده است: از سال 2013 تا سه ماهه اول 2017، 17 هزار طفل امریکایی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.
بحران اخلاقی در کشور امریکا منجر شده تا هر روز اطفال مورد آزار و اذیت جنسی قرار گیرند و به علت عدم برخورد قانونی با بسیاری از متجاوزان، خشونت جنسی نسبت به اطفال با روند صعودی عجیبی روبه رو باشد.
برازیل
بر اساس آمار و ارقامی که سال گذشته نشر شد، تجاوز جنسی به زنان و دختران برازیلی هم رو به افزایش است و تعداد زیادی از آنها نیز در ترس از حمله جنسی زنده گی می‌کنند.
بررسی‌های صورت گرفته نشان داده، میزان تعرض به نوجوانان تا 19 سال بسیار بیشتر از بزرگسالان است؛ پژوهش وزارت حفظ الصحه برازیل نیز نشان داد، 70 فیصد آزار و اذیتی جنسی این کشور مربوط به اطفال و نوجوانان می‌شود.
بر اساس نظرسنجی که توسط انجمن خشونت‌های جنسی در ماه آکتُبر برای امنیت عمومی برگزار شد، از هر 10 زن، 9 نفر از خشونت جنسی ترسیده‌اند.
طبق آمار رسمی، در سال 2016، بیش از 47 هزار تعرض جنسی در برازیل رخ داده؛ به عبارت دیگر، در هر 11 دقیقه یک نفر مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است؛ یک منبع دولتی اظهار کرده که تنها 10 فیصد خشونت‌های جنسی به پولیس این کشور راپور می‌‌شود و آمار واقعی بسیار بالاتر از آنچه که راپور شده، است.
بیشترین آزار جنسی در کشور برازیل مربوط به شمالی‌ترین ایالت این کشور می‌شود که بر اساس داده‌های موجود، آمار تعرض در آن، دو برابر میانگین ملی است.
بر اساس آمار موجود، بیش از نیمی از قربانیان خشونت جنسی در کشور برازیل اطفال زیر 13 ساله هستند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید