امروز مصادف با سه شنبه, 14 اسد , 1399 , Tuesday, 4 August , 2020
کد مطلب : 10524 , ,
+
-

سکوت مرگبار غرب در برابر اقدام عربستان در محاصره یمن

زمان انتشار : جمعه, 10 نوامبر , 2017 , بخش : مقاله

مقام‌های اروپایی و امریکایی در حالی درباره اقدام عربستان سعودی در محاصره یمن و جلوگیری از ورود کمک‌های بشردوستانه سکوت اختیار کرده‌اند که سازمان‌های بین‌المللی درباره احتمال وقوع بزرگترین قحطی در این کشور مفلس و جنگ‌زده عربی هشدار داده‌اند.
روزنامه واشینگتن‌پست نوشته در هفته‌های گذشته، تقریباً هیچ پیامی از پایتخت کشورهای اروپایی در حمایت از مردم یمن که با بحرانی انسانی مواجه استند، شنیده نشده است.
دو هفته پیش، مایکل فالون، وزیر دفاع وقت انگلیس، بدون هیچ پرده‌پوشی ارزیابی‌های دولت این کشور را درباره درگیری‌های یمن بیان کرد.
او در کمیته امور دفاعی پارلمان انگلیس، ضمن دفاع از فروش طیاره جنگی به عربستان سعودی گفت: بایستی به این کمیته بگویم که انتقاد از عربستان سعودی در این پارلمان سازنده نیست.
دونالد ترمپ ، رییس‌جمهور امریکا هم در واکنش به حمله راکتی اردوی ملی و کمیته‌های مردمی یمن به میدان هوایی ملک خالد در ریاض کوچکترین اشاره‌ای به معضلات ملکیان در این کشور جنگ‌زده نکرد و در مقابل، فروش سلاح‌های امریکایی به عربستان را مورد تمجید قرار داد.
به نوشته واشینگتن‌پست، هم انگلیس و هم امریکا در سال‌های گذشته با فروش سلاح به عربستان سعودی، بیش از هر زمان دیگری کسب درآمد کرده‌اند. منتقدان بیم آن دارند که عربستان سعودی نه تنها سلاح‌های این دو کشور، بلکه حمایت‌های آنها از سیاست‌هایش را هم خریداری کرده باشد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید