امروز مصادف با جمعه, 17 اسد , 1399 , Friday, 7 August , 2020
کد مطلب : 10557 , ,
+
-

حذف مجسمه هیتلر از موزیم اندونزیا

زمان انتشار : یکشنبه, 12 نوامبر , 2017 , بخش : خواندنی ها

موزه جلوه‌های خاص اندونزیا که بازدیدکننده گان را به گرفتن عکس سلفی با مجسمه مومی هیتلر در روبروی تصویر زندان آشویتس (اردوگاه کار اجباری جرمنی نازی) تشویق می‌کرد، پس از اعتراض دیدبان حقوق بشر و تهدید به تعطیلی، مجبور به برداشتن این مجسمه شد.
دیدبان حقوق بشر باز با دفاع از وجود هولوکاست به موزیم اندونزیا و سازمان اصلی آن که در لس‌آنجلس است، هشدار تعطیلی داده بود و ادعا کرده که این سازمان به شکل مریض گونه‌ای در تلاش است هولوکاست را انکار کند!
نکته جالب اینکه این موزیم اندونزیا مجسمه هیتلر را در کنار مجسمه ۸۰ چهره شناخته شده دیگر جهان از سال 2014 به نمایش گذاشته که در مدت این سه سال هیچ‌گونه اعتراضی به آن نشده است.
امروز این موزیم خالی از مجسمه هیتلر و عکس زندان آشویتس بود. این اولین بار نیست که نمادهای نازی در اندونزیا برداشته می‌شوند. همین امسال یک رستورانت با تم کالای افسران اس‌اس نازی برای خدمتکارانش باعث خشونت گسترده مردم شد و در پی آن تعطیلی این رستورانت را به همراه داشت. همچنین در سال 2014 یک موزیک ویدیو به وسیله ستارگان پاپا اندونزیا ساخته شد که بخشی از موتیف‌های اصلی آهنگ آن موزیک ویدیو از آهنگ و سرود نازی‌ها گرفته شده بود که پس از اعتراضات مردمی، پخش این ویدیو متوقف شد.
اندونزیا دارای بیشترین جمعیت مسلمان را در بین کشورهای اسلامی دارد و اقلیتی یهودی در این کشور زنده گی می‌کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید