امروز مصادف با سه شنبه, 21 اسد , 1399 , Tuesday, 11 August , 2020
کد مطلب : 10591 , ,
+
-

دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوزش ایستاده‌گی کرد! + عکس

زمان انتشار : چهارشنبه, 15 نوامبر , 2017 , بخش : خواندنی ها

قصد داریم شما را با دختری آشنا کنیم که در مقابل متجاوز خود ایستاده‌گی کرد و او را به زندان فرستاد.
زنی سیسیلی به اسم فرانکا ویولا در سال 1966 دوسیه او به یکی از مهم‌ترین موضوعات روز کشور ایتالیا بدل شده بود.
ماجرا از این قرار بود که در آن زمان یکی از اعضای گروه های مافیایی در سیسیل از فرانکا دختر 20 ساله خواستگاری میکند اما با پاسخ منفی او مواجه میشود.
فیلیپو ملودیا خواستگار سمج چندین بار درخواست خود را تکرار میکند و در نهایت تصمیم میگرد دختر مورد علاقه اش را بدزدد.

فیلیپو در یک موقیعت مناسب نقشه شومش را عملی کرده و همراه با 15 همدست خود فرانکا را دزدیده و به یک منزل متروکه در بین یک کشتزار قدیمی میبرد و برای یک هفته وی را محبوس کرده و مورد تجاوز قرار می دهد. در آن زمان بر زمینه رسم سیسیلی ها دختری که مورد تجاوز قرار گرفته بود دیگر جز فرد متجاوز نمی توانست با فرد دیگری ازدواج کند.
برای همین فیلیپو امیدوار بود با اینکار دختر را وادار به ازدواج میکند. اما فرانکای جوان نه تنها تن به این سنت نداد بلکه از دست مرد متجاوز و همدستانش به محکمه شکایت کرد.
فرانکا با شکایت خود به نخستین زنی بدل شد که در تاریخ ایتالیا در برابر متجاوز به محکمه متوسل شد؛ در حالی که مردمان سیسیل نه تنها از او پشتیبانی نکرده بلکه وی را مورد سرزنش قرار می دادند.

محاکمه غوغایی با پیروزی فرانکا به آخر رسید و فیلیپو به 11 سال حبس و 7 تن از همدستان او نیز هر یک به 4 سال حبس محکوم شدند. فرانکا نیز دو سال بعد با جوانی 25 ساله ازدواج کرد؛ این خبر به سرعت در ایتالیا پیچید و رییس جمهور این کشور برای جشن عروسی تحفه ای 250 دالری فرستاد.
زنده گی فیلیپو اما به کلی تباه شد؛ او پس از 11 سال حبس و آزادی در سال 1976 به دست گروه های مافیایی کشته شد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید