امروز مصادف با سه شنبه, 14 اسد , 1399 , Tuesday, 4 August , 2020
کد مطلب : 10685 , ,
+
-

ابوبکر البغدادی کجاست؟

زمان انتشار : یکشنبه, 26 نوامبر , 2017 , بخش : اخبار جهان

قوماندان الحشد الشعبی عراق از محل سکونت ابوبکر البغدادی خبر داد…
مقامات نظامی عراق می‌گویند سرکرده گروه تروریستی در دست نیروهای امریکایی است.
جبار المعموری، از قوماندانان الحشد الشعبی عراق روز گذشته طی کنفرانس خبری گفت که ابوبکر البغدادی سرکرده جنایت کار داعش در دست نیروهای امریکایی است.
وی افزود: نیروهای امریکایی هرگز وی را نخواهند کشت مگر اینکه مجبور به این کار شوند که در این صورت، این کار بر اساس سناریوی هالیوودی صورت خواهد گرفت.
المعموی گفت: دنیا در این مسئله اتفاق نظر دارد که سرویس استخباراتی امریکا نقش مهمی در ایجاد همه گروه‌های تروریستی‌ای که طی دهه‌های گذشته ظهور پیدا و اسلام را تخریب کردند، داشته‌ است و متأسفانه برخی از کشورهای عربی اقدام به حمایت مالی از این گروه‌های تروریستی کرده‌اند.
این قوماندان الحشد الشعبی افزود: داعش این امکان را برای امریکا فراهم کرد که به بهانه مقابله با تروریزم به عراق برگردد و در سر داشت تا بهانه‌های زیادی را ایجاد کند، ولی بعد از فتوای مرجعیت عراق در تشکیل الشحد الشعبی که موازنه نبرد را بر هم زد، شکست خورد.
پیشتر نیروهای هوایی روسیه اعلام کرده بود که البغدادی در حمله بم افکن‌های این کشور به مواضع داعش در ولایت دیرالزور سوریه کشته شده‌است، ولی آژانس خبررسانی اعماق، فایل صوتی‌ای اخیرا از وی نشر کرد که در آن از عناصر تحت امر این گروه تروریستی می‌خواست در برابر حملات علیه خود مقاومت کرده و دست به اقدامات تروریستی در اقصی نقاط جهان بزنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید