امروز مصادف با دوشنبه, 13 اسد , 1399 , Monday, 3 August , 2020
کد مطلب : 10705 , ,
+
-

نفوذ طالبان به ساحۀ تعلیم و تربیت

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 نوامبر , 2017 , بخش : مقاله

مکاتب کشور نقش مهمی را در تربیت نسل آیندۀ ما ایفا می کنند، مکتب خانه ی دوم فرزندان ماست که بسیاری از ارزش ها را در آنجا فرا می گیرند و طبق همان ارزش ها هم رفتار می کنند.
طالبان با زیرکی به این نکته پی برده اند و با در اختیار گرفتن بیش از 200 مکتب در شهر هرات، در حال تربیت شاگردانی برای مسلک خود هستند! اما اکثر مسئولین غافل و ناشایست، این فاجعه را نادیده گرفته و با کوتاهی هایشان ساحه را برای تاخت و تاز منحرفین آماده کرده اند…
اخیراعبدالرزاق احمدی گفته است: ریاست معارف ولایت هرات نمی‌تواند مکتب‌هایی را که در ولسوالی‌هایی با تهدیدات بلند امنیتی روبرو استند را نظارت نماید.
وی می پذیرد که طالبان این مکتب‌ها را نظارت می‌کنند و وی از این کار طالبان خوشنود است!
احمدی گفت: ما از نظارت طالبان خوشنود استیم چرا که حد اقل از مکتب ها نظارت می‌کنند مثلا ما در ولسوالی کشک کهنه اطلاعاتی که از طریق مردم حاصل میکنیم طالبان از مکتب ها نظارت میکند و مانع تشنج در مکتب‌ها می‌شود که از این کار طالبان ما خوشنود استیم!
اما این گفته‌های رییس معارف هرات با واکنش تند شورای ولایتی و فعالان جامعه مدنی روبرو شده است.
سید عظیم کبرزانی، عضو شورای ولایتی هرات گفته است: اینکه ریاست معارف می‌گوید که ما از نظارت طالبان خوشنود استیم رییس معارف باید این را به تفصیل بگوید و نظارت بر اساس قواعد و اصول به پیش برود و اگر مخالفان حکومت کار حکومت را پیش ببرد که این مخالف قانون است.
جواد عمید، فعال جامعه مدنی گفت: نظارت طالبان از مکتب ها نشان میدهد که حکومت ومقام های محلی هرات ضعیف هستند و طالبان قوی پس حکومت باید دراین باره با جدیت برخورد کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید