چهارشنبه, 7 حمل , 1398
کد خبر: 11232 زمان مخابره: جمعه, 13 دلو , 1396

روش هایی ساده برای افزایش میل جنسی

نداشتن میل جنسی لازم در زنده گی مشکل تقریبا یک سوم زوج ها می باشد اما با پیروی از چند راهکار مناسب می توان با افزایش آن از زنده گی زناشویی خود لذت برد.
داشتن مهارت کافی در زنده گی زناشویی یکی از کارهای مهمی است که هر فردی باید پیش از ازدواج آنها را بیاموزد تا یک زنده گی آرام و تقریبا بدون تنشی را در کنار همسر خود تجربه کند. بسیاری از زوجها به دلیل عدم آگاهی لازم دچار مشکلات فراوانی می شوند. یکی از این مشکلات نداشتن تمایل جنسی لازم برای زنده گی زناشویی است. چگونه می توان با افزایش میل جنسی در چند مرحله از زنده گی خود لذت برد؟
تحقیقات نشان داده نزدیک یک سوم زنان و 15 فیصد مردان این گونه اند. اما اگر می خواهید تمایلات جنسی خود را افزایش دهید، راههایی را که به شما پیشنهاد کرده ایم، دنبال کنید.
داشتن قرار ملاقات با همسر
اگر تصمیم دارید آخر هفته خود را در خانه جلوی تلویزیون بگذرانید، این را هم بدانید که تمایلات جنسی شما با این روش از بین می رود. به جای آن با شریک زنده گی تان برای شام به خارج از خانه بروید. احتیاجی نیست فضایی که انتخاب می کنید، حتما رمانتیک باشد. اگر نگران نگهداری اطفال خود در خانه هستید، نرسی را استخدام کنید یا از دوستان خود کمک بگیرید.
مصرف قرص های ضدبارداری را کنار بگذارید
تغییرات هورمونی تاثیر زیادی بر تمایلات جنسی دارند. قرص های ضد بارداری یکی از کلان ترین عوامل کاهش تولید تستوسترون در بدن و به تبع کاهش تمایلات جنسی و درد هنگام مقاربت است. بنابراین اگر می خواهید تمایلات جنسی خود را افزایش دهید، از مصرف قرص های ضد بارداری خودداری کنید.
مراقب دواهای مصرفی خود باشید
به دواهای خود نگاهی بیاندازید زیرا مصرف برخی دواها مانند دواهای اعصاب، فشار خون و ضد افسردگی بر کاهش تمایلات جنسی موثرند. اگر می خواهید تمایلات جنسی خود را افزایش دهید، قبل از مصرف دواها با داکتر خود مشورت کنید. شاید بتوانید دوای دیگری را جایگزین آن کنید.
تقسیم کارهای خانه با شریک زنده گی خود
اگر شاغل استید، حتما پس از ساعات کاری، زمانی که خسته به خانه می رسید، کارهای زیادی روی سرتان ریخته است، با وجود بچه ها نیز کار شما سخت تر می شود. در این شرایط بهتر است وظایف خانه را با همسرتان تقسیم کنید. با این روش مسئوولیت شما کمتر و احساس شادی بیشتری می کنید که بر افزایش تمایلات جنسی تان نیز موثر است.
اتاق تان را برای رابطه ای عاشقانه آماده کنید
ممکن است بخواهید اطفال خود را در اتاق تان بخوابانید یا قبل از خواب با حیوان خانگی تان در بستر بازی کنید اما این را بدانید که این رفتارها تمایلات جنسی شما را کاهش می دهد. بهتر است اتاق خواب خود را تنها مکانی برای رابطه ای عاشقانه با همسرتان آماده کنید تا پس از یک روز سخت کاری در آن کمی آرام گیرید.
رابطه زناشویی را در لست کارهای خود قرار دهید
در لست کارهای روزانه شما، قرار ملاقات با داکتر، نوشیدن قهوه با دوستان، قرارهای کاری و کـَلـَب جای دارد اما چرا هیچوقت رابطه زناشویی در آن نیست؟ با این کار دیگر هیچ بهانه ای برای حذف آن از زنده گی خود ندارید.
از روان کننده ها استفاده کنید
مقاربت دردناک می تواند تمایلات جنسی را در شما پس از مدتی کاهش دهد. یکی از دلایل درد هنگام رابطه زناشویی، خشکی واژن است که می توانید برای برطرف کردن آن، از روان کننده ها استفاده کنید. اگر با این روش درد شما کاهش نیافت، با داکتر قرار ملاقاتی بگذارید.
افزایش تمایلات جنسی با مصرف مواد غذایی خاص
مصرف ویتامین ها و مواد غذایی خاص می تواند بر افزایش تمایلات جنسی موثر باشند. آواکادو، بادام، توت زمینی و صدف جزو این مواد هستند.
برای رفع مشکلات خود اقدام کنید
کاهش رابطه زناشویی میان زوجین می تواند نشان دهنده مشکلات موجود در رابطه باشد، از مشکلات کوچک مانند تعویض جای کالا ها گرفته تا مشکلات کلان تر مانند عدم برقراری ارتباط و گفتگو با یکدیگر. برای برطرف کردن این مشکل با همسر خود گفتگو کنید یا اگر مشکل شما حاد است، از مشاور کمک بگیرید.
با هم به پیاده روی بروید
دویدن، پیاده روی، آشپزی یا هر انجام فعالیت دیگری که هر دوی شما به آن علاقمند استید، می تواند بر رابطه عاطفی و به همان نسبت افزایش تمایلات جنسی شما موثر باشند.
انجام ورزش
کاهش استرس و سلامتی دو جنبه مثبت ورزش کردن هستند که هر دو موجب افزایش تمایلات جنسی می شوند. ورزش کردن 3 بار در هفته و حدود نیم ساعت در روز معجزه می کند.
استرس را از خود دور کنید
کار، نگهداری از بچه ها، تمییز کردن خانه و… تاثیر زیادی بر تمایلات جنسی، حتی بیشتر از آنچه فکرش را بکنید، دارند. استرس موجب ترشح هورمون کورتیزول می شود. مقدار ترشح کم این هورمون برای بدن مناسب است اما در مقادیر بالا موجب کاهش تمایلات جنسی در بدن می شود. قبل از شروع برقراری رابطه زناشویی با همسر خود، تمرکز و تمام عوامل استرس زا را از خود دور کنید. دوش گرفتن یا کتاب خواندن روش های موثری استند.
تاثیر مصرف غذای سالم
تحقیقی ثابت کرده افرادی که کلسترول بالایی دارند، در رسیدن به ارگاسم دچار مشکل می شوند. بنابراین برای تعادل آن میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنید و از مصرف چربی های حیوانی خودداری کنید.
به اندام خود گوش دهید
گاهی کاهش تمایلات جنسی نشان دهنده مریضی است. من‌حیث مثال اگر با کاهش تمایلات جنسی احساس کمبود وزن، خستگی، خشکی پوست و ریزش مو می کنید، ساده از کنار آنها نگذرید. شاید شما از مریضی تیروئید رنج می برید که البته با تداوی قابل حل است.
به داکتر مراجعه کنید
اگر پس از رعایت نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد، همچنان با مشکل کاهش تمایلات جنسی مواجه استید، به شما توصیه می کنیم با داکتر خود قرار ملاقاتی بگذراید. شاید دواهایی مانند تستوسترون یا ولبوترین موثر باشند.