دوشنبه, 19 قوس , 1397
کد خبر: 11254 زمان مخابره: دوشنبه, 16 دلو , 1396

شیطنت مزدوران پاکستان طی تظاهراتی در کابل!

مدتی قبل در یک تظاهرات ضد پاکستانی در کابل، پرچم کشور نایجریا بجای پرچم پاکستان به آتش کشیده شد که اکنون راز این کار برملا شده است!
شیطنت مزدوران پاکستان یا همان پشتونیست ها در آتش زدن بیرق نایجریا به جای بیرق پاکستان.
این خباثت برای دو هدف طراحی شده بود. یکی بی اعتبار کردن جامعه مدنی است. دوم حفظ اعتبار خودشان نزد پاکستان و آی اس آی بوده است. پس از این راهپیمایی و آتش زدن بیرق حجم بزرگی از تبلیغات را علیه جامعه مدنی با بهانه همین بیرق آغاز کردند. شاید خودتان به تعدادی از آنها برخوده باشید.
باند اشرف غنی اگر برای شان امکان داشته باشد به قرآن شریف هم دست می زنند تا به اهداف شوم خود برسند مثلا فرض کنید افغانستان انحصارا تنها مُـلکی می بود که قرآن شریف چاپ و نشر می شد تا حالا نیمی از قرآن شریف پیوند با عظمت حاکمان و خان های پشتون در افغانستان پیدا می کرد.
بانو ویدا ساغری یکی از افراد جامعه مدنی و مسوول راه اندازی راهپیمایی چنین توضیح می دهد: به ویدیوی اعتراض مدنی درب سفارت پاکستان به دقت نگاه کنید. بیرق پاکستان روی زمین هموار است و در زمان اتش زدن برداشته شده و در میان مردم گم می شود. بیرق پاکستان شب قبل از اعتراض توسط گروه ما اماده شده و تا اخرین لحظه نزد ما بود. زمانیکه من خودم را به بیرق رسانیدم و کنارش را به حکم حمایت از سوزاندنش گرفتم قبلا بیرق عوض شده بود.
آوردن بیرق نایجریا (بیرقی که مثل نخود سیاه در بازارهای کشور نایاب است و باید با قصد و بطور عمد دوخته و اماده شده باشد) در این روز کار عمدی دشمن است.
محمد فرهنگ دوست هروی