یکشنبه, 4 حمل , 1398
کد خبر: 11287 زمان مخابره: شنبه, 21 دلو , 1396

سقوط یک طیاره جنگی اسراییلی در نزدیکی جولان اشغالی

رسانه‌های اسراییلی از سقوط یک طیاره جنگی اف.16 بر فراز منطقه الجلیل در نزدیکی جولان اشغالی خبر دادند.
آویخای ادرعی سخنگوی اردوی اسراییل با تأیید خبر سقوط طیاره جنگی اسراییلی اعلام کرد که پیلوت طیاره جنگی اجکت کرده‌ و آسیبی ندیده‌ است؛ همچنین برخی منابع دیگر از سقوط یک چرخبال نیز خبر داده‌اند.
ادرعی نیز از مجروح شدن دو پیلوت صحبت کرده است و گفته می‌شود که دو پیلوت مذکور برای تداوی به شفاخانه منتقل شده‌ و جراحات یکی سطحی و دیگری متوسط راپور شده است.
همزمان آژانس خبررسانی رسمی سوریه (سانا) به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که دشمن اسراییلی بامداد امروز اقدام به تجاوز به یکی از مقرهای نظامی در منطقه میانی (کشور) کرد و هوایی مدافعه سوریه با آن مقابله و بیش از یک پرنده را هدف قرار داده است .
آژانس خبررسانی معا فلسطین به نقل از منابع اسراییلی راپور کرد که منابع رسانه‌ای اسراییلی می‌گویند که طیارات جنگی اسراییلی به چند هدف در جولان و سوریه حمله کردند سپس هوایی مدافعه سوریه با طیارات جنگی اسراییلی مقابله کرده‌ است.
همزمان با این خبر، اردوی رژیم صهیونیستی به حالت آماده‌باش در آمده است. گادی آیزنکوت لوی درستیزوالی اردوی رژیم صهیونیستی درخواست کرد جلسه‌ای فوری و اضطراری برای بررسی این اتفاقات تشکیل شود.
آژانس خبررسانی سما فلسطین راپور داد، شهرک‌نشینان اسراییلی در جولان اشغالی نیز گفته‌اند، یک ساعت کامل صدای انفجارهای شدید و پرواز غیرعادی طیارات جنگی را شنیده‌اند. اردوی رژیم صهیونیستی به شهرک‌نشینان جولان دستور ماندن در پناهگاه و منازل خود را داده‌ است.
همچنین آژانس خبررسانی ملی لبنان (NNA) راپور کرد که ساکنان بقاع میانی صدای انفجارهای بزرگی را بامداد امروز شنیده‌اند و بعدا روشن شد که صدها ناشی از حملات دشمن اسراییلی به داخل خاک سوریه و نقاط همجوار با سلسله ارتفاعات شرقی لبنان بوده است .
کانال 10 رژیم صهیونیستی در همین راستا اعلام کرد پیش‌بینی‌ می‌شود روس‌ها برای آرام کردن این وضعیت، وساطت کنند.
کانال 2 رژیم صهیونیستی اعلام کر سوریه حدود 25 راکت به سمت طیاره جنگی اف 16 فَیْر کرده است.
یدیعوت آحارونوت اعلام کرد: اسراییل نمی تواند در مقابل معادله ساقط کردن یک طیاره بی پیلوت در مقابل ساقط کردن یک طیاره جنگی اف 16 تسلیم شود (کوتاه بیاید)، زیرا معادله بدی است . این روزنامه صهیونیستی همچنین اعلام کرد حال یکی از پیلوت‌ها وخیم و حال دیگری مساعد است؛ اردوی رژیم صهیونیستی وخیم بودن حال یکی از پیلوت‌ها را تایید کرد.
شبکه المیادین اعلام کرد منطقه ای که طیاره جنگی اف 16 (در الجلیل) در آن سقوط کرده همچنان منطقه بسته نظامی است.
صدای آژیرهای هشدار در الجلیل و جولانی اشغالی صدا شنیده می‌شود. بخشی از حریم هوایی فسلطین اشغالی نیز بسته شد. میدان هوایی بین‌المللی بن‌گوریون فلسطین اشغالی نیز موقتا پروازهای خود را متوقف کرده است.
کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد کابینه امنیتی این رژیم در جلسه امروز خود که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در آن اشتراک داشت به اردوی این کشور اجازه داده تا حملات هوایی به اهدافی در سوریه را ادامه بدهد.