چهارشنبه, 7 حمل , 1398
کد خبر: 11330 زمان مخابره: پنج شنبه, 26 دلو , 1396

قبرستانی عجیب در کشور برازیل + عکس

قبرستان عمودی در برازیل که بلندترین قبرستان عمودی جهان می باشد را می توانید در ادامه مشاهده کنید…

با وجود حدود 1000 ملیارد فرد مرده ای که درحال حاضر دفن می شوند یا به گونه ای دیگر روی سیاره زمین نگهداری می شوند جای تعجب ندارد که فضایی برای آرامگاه آنها پیدا نکنیم. حالا که دیگر دو متر زیر زمین رفتن برای همیشه عملی نیست.
معمارهای جهان به جای قبرستان های زمینی پراکنده چشم به آسمان دوخته اند. امروز گورستان های بلند مرتبه روز به روز رواج بیشتری پیدا می کند و بلندترین آنهاMemorial Necrópole Ecumênica در سانتوس برازیل است.

وقتی این قبرستان در سال 1983 ساخته شد. تعمیر بسیار کوچکی بود اما تقاضا برای چنین گورستان های سر به فلک کشیده ای که چشم انداز خوبی هم داشته باشند آنقدر زیاد بود که گسترش آن تا به امروز که نام بلندترین قبرستان عمودی جهان را از آن خود کرده است ادامه یافت. در حال حاضر این قبرستان 108 متر ارتفاع دارد و دارای 25000 واحد یا همان آرامگاه است.
همچنین چندین سردخانه، مقبره، یک باغ طاووس دارای آبشار و حتی یک نمازخانه و بوفه روی سقف خود دارد. می دانیم که چند قبرستان در سراسر جهان استند که توریست های سراسر دنیا را به خود جذب می کند اما این گورستان عمودی یکی از پر بازدیدترین مکان ها در سانتوس برازیل است.

جالب است بدانید که اجاره سه ساله تدفین در این تعمیر غول آسا بین 5900 تا 21000 دالر است که بسته به اینکه در کدام قسمت این گورستان باشد متفاوت است.
تمدید دوره اجاره هم بعد از چندسال گران تر می شود. البته برای کسانی که توانایی مالی بیشتری دارند گزینه های گرانتری هم وجود دارد مثل آرامگاه های خانوادگی با اتاق های مخصوص یابود که 54000 دالر است.
از دیگر گورستان های عمودی مرتفع سراسر جهان می تواند به شهرهای اموات در تایوان و هندوستان اشاره کرد.