چهارشنبه, 7 حمل , 1398
کد خبر: 11372 زمان مخابره: سه شنبه, 1 حوت , 1396

کشته شدن 7 عسکر سعودی در جنوب عربستان

منابع یمنی از کشته شدن هفت عسکر سعودی در عملیات نیروهای یمنی در مناطق جازان، نجران و عسیر واقع در جنوب عربستان خبر دادند…
عملیات نظامی اردوی ملی و کمیته های مردمی یمن علیه مواضع متجاوزان سعودی و مزدوران وابسته به آنها ادامه دارد و تعدادی از عساکر سعودی در مناطق سرحدی جازان، نجران و عسیر واقع در جنوب عربستان کشته شدند.
منابع خبری یمن راپور دادند که سه تن از عساکر سعودی در عملیات تک تیراندازان اردوی یمن و انصارالله در این مناطق کشته شدند.
بر اساس این راپور، تک تیراندازهای اردوی یمن و انصارالله نیز پنج عملیات در جازان، نجران و عسیر انجام دادند که در پی آن سه نظامی سعودی در قریه های قوی و حامضه منطقه جازان و پایگاه الشبکه در نجران از پای درآمدند.
منابع یمنی می‎گویند که چهار تن از عساکر سعودی نیز بر اثر انفجار بم کنار سَرَک در جازان و تعدادی نیز در حملات توپخانه‌ای اروی یمن و انصارالله به پایگاه برج الخشل کشته و زخم برداشتند.
طیارات جنگی سعودی نیز روز دوشنبه پنج بار به پایگاه های اردوی یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله در مناطق الشرفه و السدیس در نجران حمله کردند.
تجاوزات عربستان سعودی و ایتلاف آن علیه یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، بیش از دو سال و نیم است که ادامه دارد و طی این مدت بیش از 36 هزار تن از مردم یمن کشته و ده‎ها هزار تن دیگر زخمی شده‌اند.