چهارشنبه, 7 حمل , 1398
کد خبر: 11467 زمان مخابره: دوشنبه, 14 حوت , 1396

انوارالحق احدی: رهبران حکومت عوام فریب اند!

احدی تاکید کرد رهبران حکومت وحدت ملی عوام فریبی می‌کنند. مشروعیت و محبوبیت حکومت وحدت ملی بسیار کاهش یافته و عمر این حکومت هم از نظر مردم و جامعه بین‌المللی نیز پایان یافته است…
رییس جبهه نوین ملی و وزیر پیشین افغانستان اظهار داشت: طالبان به دلیل این که باور دارد حکومت وحدت ملی تضعیف شده و احتمالا سقوط خواهد کرد از مذاکره خودداری می‌کند.
انوارالحق احدی رییس جبهه نوین ملی افغانستان اعلام کرد امریکا وانمود می‌کند بحران افغانستان راه حل نظامی ندارد، اما در واقع نمی‌تواند طالبان را شکست دهد.
وزیر پیشین تجارت و صنایع کشورمان گفت: مشکلات افغانستان راه حل نظامی ندارد و امریکا نمی‌تواند از طریق نظامی و مطابق میل خودش امنیت را در افغانستان تامین کند.
وی در ادامه تصریح کرد حکومت وحدت ملی از طریق برگزاری نشست‌هایی مانند روند کابل و استفاده از این استدلال که افغانستان در خط مقدم مبارزه با تروریزم قرار دارد به دنبال کسب حمایت کشورهای جهان و منطقه در مبارزه با طالبان است.
احدی با اشاره به پلان صلح اشرف غنی اظهار داشت: حکومت وحدت ملی هیچ پلان جدیدی را ارایه نکرده است که طالبان را به نشستن پای میز مذاکرات وادار کند.
رییس جبهه نوین ملی افغانستان افزود: پیشنهادهایی را که حکومت وحدت ملی به طالبان داده عملی نیست و نمی‌تواند کمکی به روند صلح کند.
وی تصریح کرد اختلافات داخلی مقامات افغان مشروعیت حکومت وحدت ملی را زیر سوال برده حتی برخی از ادارات محلی و ولایات نیز از دستورهای حکومت مرکزی سرپیچی می‌کنند.
احدی تاکید کرد رهبران حکومت وحدت ملی عوام فریبی می‌کنند. مشروعیت و محبوبیت حکومت وحدت ملی بسیار کاهش یافته و عمر این حکومت هم از نظر مردم و جامعه بین‌المللی نیز پایان یافته است.
رییس جبهه نوین ملی افغانستان تاکید کرد بر اساس قانون اساسی، انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید برگزار شود و یک حکومت جدید قانونی تشکیل شود.
وی در ادامه تصریح کرد در انتخابات آینده ریاست جمهوری نامزد خواهد شد.
این در حالی است که بسیاری از حقوقدانان، کارشناسان و جریان اپوزیسیون هشدار داده‌اند که عمر حکومت وحدت ملی تا سه ماه آینده پایان خواهد یافت و حکومت افغانستان زمینه برگزاری انتخابات را باید فراهم کند.