دوشنبه, 5 حمل , 1398
کد خبر: 11489 زمان مخابره: چهارشنبه, 16 حوت , 1396

جنایات امریکا علیه روح و روان زندانیان مسلمان

باتوجه به اسناد موجود، نظامیان امریکایی برای استنطاق از بازداشتی‌ها در عراق از هرزه‌نگاری استفاده می کنند!
اسنادی که ادوارد اسنودن ، کارمند سابق سیا و افشاگر اسناد مربوط به جاسوسی‌های امریکا افشا کرده نشان می‌دهند آژانس امنیت ملی امریکا با روش‌هایی جدید از اسرای مسلمان عراقی استنطاق کرده است. ویبسایت اینترسپت بر اساس دست‌نوشته‌های یکی از کارکنان آژانس امنیت ملی امریکا که به‌صورت داوطلبانه برای همکاری در یک پروژه مشترک با سیا به عراق سفر کرده، نوشته که او متوجه فلم‌ها و عکس‌های مستهجنی شده که کنار هزاران فایل ویدیویی و تصویری دیگر که شامل فایل‌های مذهبی، آموزشی و نیروگیری بوده، قرار داشته است.
این عضو آژانس، یکی از اعضای گروه تحقیق عراق بوده ــ کارگروه مشترکی بین سیا و آژانس استخبارات دفاعی که برای یافتن سلاح‌های کشتارهای جمعی و جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی، در عراق حضور داشته است.
به‌نوشته اینترسپت یکی از گروه‌های مشتری این فایل‌ها لواهای نظامیِ در حال استنطاق از مظنونان بودند. آنها این هرزه‌نگاری‌ها را ابزارهایی مفید برای فروپاشی مقاومت روانی بازداشتی‌ها می‌دانستند.
پیش از این یکی از بازجویان امریکا در بازداشتگاه گوانتانامو، در کیوبا گفت که در آن بازداشت‌گاه از مطالب هرزه به‌عنوان تشویق برای برخی از بازداشتی‌ها و به‌عنوان یک ابزار تنبیهی برای برخی دیگر استفاده می‌شد.