یکشنبه, 4 حمل , 1398
کد خبر: 11560 زمان مخابره: سه شنبه, 29 حوت , 1396

معامله پنهانی حکومت وحدت ملی با دولت پاکستان!

ورود نیروهای اردوی پاکستان به ولایت پکتیا و ساخت پایگاه نظامی در خاک افغانستان نشان دهنده معامله پنهانی حکومت وحدت ملی با دولت پاکستان است.
به نقل از سپوژمی، راضیه سعادت نماینده پکتیا در ولسی جرگه اظهار داشت: نیروهای اردوی پاکستان حدود سه کیلومتر در داخل خاک افغانستان درین ولایت پیشروی کرده‌اند.
نماینده پکتیا تصریح کرد اردوی پاکستان پُسته‌های سرحدی در خط دیورند را تخلیه کرده و در حال ساخت پُسته‌های جدیدی در داخل خاک افغانستان است.
وی افزود: ورود نیروهای اردوی پاکستان به ولایت پکتیا و ساخت پایگاه نظامی در خاک افغانستان نشان دهنده معامله پنهانی حکومت وحدت ملی با دولت پاکستان است.
سعادت هشدار داد: اگر حکومت وحدت ملی برای محافظت از تمامیت ارضی افغانستان اقدام نکند مردم ولایت پکتیا آماده گی دارند تا از خاک کشورمان دفاع کنند.
جابجایی پُسته‌های اردوی پاکستان و روند ساخت حصار سرحدی در خط مورد مناقشه دیورند درحالی ادامه دارد که برخی از پُسته‌های نیروهای اردوی ملی نیز در مسیر حصارکشی پاکستان قرار گرفته‌اند.
پیش از این نیز نماینده گان و برخی از کارشناسان داخلی مدعی شده بودند که تحرکات نظامی اردوی پاکستان در امتداد خط دیورند افزایش یافته و این کشور طیارات جی اف 17 خود را نیز در نزدیکی سرحد با افغانستان مستقر کرده است.