دوشنبه, 5 حمل , 1398
کد خبر: 11578 زمان مخابره: دوشنبه, 6 حمل , 1397

چراغ سبز امریکا به عربستان برای حمله به یمن

عبدالملک الحوثی گفت اگر حکومت امریکا نبود، رژیم سعودی جرات انجام این تعدی را نداشت.
سرمنشی انصار الله یمن در سخنانی به مناسبت چهارمین سالروز آغاز حمله عربستان سعودی به یمن، تاکید کرد مردم ستم دیده یمن هیچگاه در برابر ظلم و تجاوز سر خم نخواهند کرد.
عبدالملک الحوثی در این سخنان که از شبکه المسیره پخش شد گفت: فضل ابتدا برای خداوند متعال است که به ملت ما این صبر عظیم برای پایداری در این مدت را اعطا فرمود، در این مناسبت شهدا و مجروحین را به یاد می آوریم که خداوند به آنان به خاطر فداکاری شان اجر عنایت نماید، و یادآوری می نماییم عزیزان و رزمندگان میدان در کوه، صحرا، دشت و محورهای نبرد را.
ملت ما با وجود شرایط دشوار سیاسی، نظامی، اقتصادی و…؛ با مقاومت در برابر متجاوزان امریکایی- سعودی، تصویری از عظمت ملتی را ترسیم کرد که از پشتوانه مردمی، ایمانی و اخلاقی بهره می برند.
اگر حکومت امریکا نبود، رژیم سعودی جرات انجام این تعدی را نداشت. تعدی به یمن خارج از چوکات استعماری امریکایی نیست و پایداری مردم ما، به خاطر اطلاعشان نسبت به خطر آن است. آنچه مردم یمن انجام دادند، نشانه پایداری و ثبات آنان در برابر تجاوز است.
مردم یمن نسبت به اقدامات امریکا و سخنان مسوولین امریکایی کاملا آگاه هستند. بارزترین نقش در مدیریت این تعدی، از آن امریکا بوده و رژیم آل سعود پول آن را می پردازد.
موقعیت جغرافیه یی ممتاز یمن یکی از علل تعدی نیروهای استعماری به هدف سیطره بر آن است. رژیم آل سعود و رژیم امارات با این تعدی که ناشی از حماقتشان است، ننگ را برای خود آوردند. مردم یمن هر قدر جراحت داشته باشد، به مردم فلسطین می گوید که ما در کنار شما می باشیم.