امروز مصادف با پنج شنبه, 12 سرطان , 1399 , Thursday, 2 July , 2020
کد مطلب : 11800 , ,
+
-

واکنش حماس به اظهارات اخیر صدراعظم اسراییل

زمان انتشار : جمعه, 27 آوریل , 2018 , بخش : اخبار جهان

حماس در واکنش حماس به اظهارات بنیامین نتانیاهو، صدراعظم اسراییل را دروغگو خواند…
بنیامین نتانیاهو صدراعظم رژیم صهیونیستی در دیدار با خانواده آبراهام منگستو از نظامیان اسیر در دست مقاومت مدعی شد تلاش‌های دپلوماتیک و محرمانه‌ای برای بازگرداندن نظامیان اسیر در حال جریان است.
این اظهارات با واکنش حماس روبه‌رو بود. بر اساس راپور آژانس خبررسانی معا، حماس وجود هر مذاکراتی با رژیم صهیونیستی درباره تبادل اسرا را تکذیب کرد و گفت: آنچه دفتر نتانیاهو در این باره اعلام کرده افترا و کذب محض است و هدف از آن پوشاندن شکستش در اداره این دوسیه است.
گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس در 20 ژوئیه (جنگ 51 روزه علیه غزه) 2014 اعلام کرد نظامی صهیونیست شائول آرون را خلال عملیاتی در منطقه شجاعیه واقع در شرق غزه به اسارت گرفته است اما صهیونیست‌ها مدعی شدند حماس فقط جسد آرون را در اختیار گرفته است.
در آگوست همان سال، اردوی رژیم صهیونیستی از قطع ارتباط با نظامی دیگری به نام هدار گولدن در رفح نوار غزه خبر داد.
در ژوئیه 2015 رژیم صهیونیستی اعلام کرد یک نظامی به نام آبراهام منگستو 10 ماه پیش (سِپتِمبر 2014) از حصار سرحدی با نوار غزه عبور کرده و به فلسطین اشغالی بازنگشته است.
القسام سرانجام تصاویری از چهار نظامی صهیونیست به نام‌های شائول آرون، هدار گولدن، آبراهام منگستو و هاشم بدی السید نشر کرد.
در سال 2011، طی توافق تبادل اسرا معروف به شالیت یا صفقة الاحرار 1027 فلسطینی با گیلعاد شالیت نظامی صهیونیست معاوضه شدند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید