چهارشنبه, 7 حمل , 1398
کد خبر: 11915 زمان مخابره: دوشنبه, 24 ثور , 1397

رفتار دوگانه امریکا نسبت به مبارزه با تروریزم

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد مخالفت امریکایی ها با درج نام رهبر گروه تروریستی جماعت الاحرار، عمر خراسانی در فهرست کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد، حاکی از رویکرد دوگانه جامعه بین المللی نسبت به مبارزه با تروریزم است.
سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، محمد فیصل در نشست هفتگی خود اظهار داشت این اقدام بیانگر رویکردهای دوگانه موجود در سطح بین الملل در مبارزه با تروریزم و نوعی بی توجهی به قربانیان ترور در پاکستان است.
ویب سایت خبری داون در این باره نوشت: پاکستان در آکتُبر سال گذشته عیسوی از کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست نام عبدالولی مشهور به عمر خالد خراسانی را به جهت اشتراک وی در فعالیت های تروریستی در پاکستان همچون قتل عام مکتب نظامی و بم گذاری در روز عید پاک در لاهور، در فهرست تروریستی خود قرار دهد. عمر خالد خراسانی همچنین سرکرده جمعی همچون جماعت الاحرار است که خود این گروه در فهرست سازمان های تروریستی قرار دارد. درخواست پاکستان توسط امریکایی ها با مانع مواجه شد.
سخنگوی وزارت خارجه پاکستان از اشاره به نام امریکا در سخنان خود اجتناب نمود و رویه های موجود بین المللی خاصتاً در کمیته تحریم های شورای امنیت را مورد انتقاد قرار داد. خالد فیصل از قرار نگرفتن نام عمر خالد خراسانی در فهرست تروریست های بین المللی سازمان ملل متحد ابراز تاسف کرد و گفت خون انسان های بی گناه بسیاری به دست وی در پاکستان ریخته شده است. او افرود چگونه ممکن است سازمانی تروریستی قلمداد شود ولی رهبر آن تروریست قلمداد نگرددد. این اقدام امریکا برای ما بسیار شک برانگیز است.