امروز مصادف با چهارشنبه, 18 سرطان , 1399 , Wednesday, 8 July , 2020
کد مطلب : 157 , ,
+
-

پشت پرده سفر مقام های پاکستانی به افغانستان چیست؟

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 می , 2015 , بخش : مقاله

پشت پرده این سفر، فریب و نیرنگ دیگری از جانب سران پاکستانی در حال اجرا است که جناب اشرف غنی و دیگر افراد نزدیک به وی از دید و درک آن عاجز اند.

 

سران حکومت پاکستان و مقام های بلند پایه آن کشور به کابل، هرچند تغییری در اوضاع کنونی افغانستان ایجاد نخواهد کرد، اما می تواند روزنه دیگری از امید به آینده را در اذهان عامه باز کند.

 

هرچند صداقت و حسن نیست پاکستان در طول تاریخ ایجاد این کشور شعاری و بدور از عمل بوده است، اما هوشیاری مقام های افغانستانی خواهد توانست امتیاز های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی را از این کشور برای آینده این مرز و بوم به ارمغان آورد.

 

در این میان لازم است که با برداشت های درست و منطقی و حساب شده با افرادی خبره و کاردان وارد صحنه شد که متاسفانه این موارد را حکومت وحدت ملی درنظر نگرفته است.

 

اما اگر از نگاه خوشبینانه به موضوع سفر مقام های پاکستانی به افغانستان بگذریم، متوجه این نکته خواهیم شد که پشت پرده این سفر، فریب و نیرنگ دیگری از جانب سران پاکستانی در حال اجرا است که جناب اشرف غنی و دیگر افراد نزدیک به وی از دید و درک آن عاجز اند.

پس باید یکبار دیگر منتظر اجرای نقشه فریب دیگری از جانب پاکستانی ها باشیم.

 

اگر از نگاه جامع تری به اوضاع کنونی و سفر مقام های پاکستانی به کابل بنگریم، در حقیقت پاکستان غده سرطانی آمریکا در منطقه است مانند اسراییل برای اعراب.

آمریکا در طول تاریخ ایجاد این کشور تلاش کرده است تا تمامی کشور های منطقه را با فریبکاری و دروغ پردازی های پاکستان وادار به همکاری کرده آنان را در مقابل نقشه های سازمان سیا که توسط پاکستان در منطقه اجرا می شود، به سکوت و گاها به همکاری وادار کند.

 

در کناری اینکه پاکستان به کشورهای همجوار و عربی کارگر و گدا و تروریست می فرستد، سران مملکتی اش نیز مجری دقیق نقشه های آمریکایی در منطقه هستند و بقای خود را در اجرای هرچه دقیق تر این نقشه های می دانند.

 

تو خود حریث مفصل بخوان از این مجمل.

 

 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید