امروز مصادف با پنج شنبه, 12 سرطان , 1399 , Thursday, 2 July , 2020
کد مطلب : 214 , ,
+
-

تشدید تدابیر امنیتی در ولایت هلمند

زمان انتشار : شنبه, 16 می , 2015 , بخش : اخبار افغانستان, حوادث

این تدابیر امنیتی در حالی روی دست گرفته شده که چند روز پیش، گروهی از مهاجمان مسلح ملبس به یونیفورم نظامی، به ریاست حج و اوقاف این ولایت حمله کردند.

مقام‌های محلی ولایت هلمند به دنبال حمله مهاجمان به ریاست حج و اوقاف این ولایت در شهر لشکرگاه که به کشته شدن حدود ده تن منجر شد، تدابیر امنیتی را تشدید کرده‌‌اند.

به گفته مقام‌ها، به دنبال این حمله، کمپاینی برای پاک کردن موترها از شیشه سیاه روی دست گرفته شده و از گشت و گذار افراد مسلح غیر مسئول نیز جلوگیری می‌شود.

باچاگل بختیار، آمر امنیت قوماندانی امنیه هلمند می‌گوید که این تدابیر به دستور وزارت داخله در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت به اجرا در آمده است.

او گفته است که بر اساس این کمپاین، ماموران امنیتی وظیفه دارند تا شیشه‌‌های سیاه موترها را پاک کرده و سلاح غیرقانونی را از نزد افراد جمع آوری کنند.

این تدابیر امنیتی در حالی روی دست گرفته شده که چند روز پیش، گروهی از مهاجمان مسلح ملبس به یونیفورم نظامی، به ریاست حج و اوقاف این ولایت حمله کردند. در این رویداد حدود ده نفر کشته و شماری دیگر زخمی شدند.

با این حال آمر امنیت قوماندانی امنیه هلمند می‌گوید که برنامه پاک کردن موترها از شیشه سیاه و جمع کردن سلاح از نزد افراد مسلح غیر مسئول بر همه تطبیق خواهد شد.

به گفته او، نوار سیاه از شیشه های موتر مقام‌های بلند پایه دولتی نیز پاک خواهد شد.

هدف این برنامه تامین امنیت مرکز ولایت هلمند و ولسوالی‌های آن عنوان شده است.

ولایت هلمند از ولایت‌های نا آرام در جنوب افغانستان است که شورشیان در بخش‌های گسترده این ولایت نفوذ دارند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید