امروز مصادف با شنبه, 14 سرطان , 1399 , Saturday, 4 July , 2020
کد مطلب : 445 , ,
+
-

جذب ۱۲۰۰ کودک عراقی در موصل توسط داعش

زمان انتشار : شنبه, 8 آگوست , 2015 , بخش : اخبار جهان

داعش

کمیساریای حقوق بشر عراق اعلام کرد که داعش چهار اردوگاه حاوی ۱۲۰۰ کودک ربوده شده برای آموزش عناصر انتحاری در موصل تأسیس کرده است.

 

«فاضل الغراوی» مسئول کمیساریای حقوق بشر عراق تاکید کرد که داعش چهار اردوگاه برای آموزش عناصر انتحاری در موصل تأسیس کرده است که در آنها ۱۲۰۰ کودک ربوده شده از سوی این گروهک نگهداری می شوند.

 

داعش کودکان را اغلب برای اقدامات انتحاری به کار می گیرد و بنا بر اطلاعات موجود، طی ماه‌های اخیر چند کودک داعشی خود را با خودروهای بمب گذاری شده منفجر کرده اند.

 

طبق آمارهای غیررسمی، از ابتدای سال جاری میلادی دست کم ۱۵۰ کودک داعشی در نبردها و اقدامات تروریستی این گروه کشته شده اند.

 

مسئول کمیساریای حقوق بشر عراق در ادامه تاکید کرد که گروهک تروریستی تکفیری داعش، صدها زن عراقی را بوده و در بازار بردگی به فروش می رساند.

 

وی خاطر نشان کرد: شماری از آنها را برای انجام عملیات تروریستی به کار می گیرد و به عنوان اسیر و برده در اختیار سرکردگان این گروهک قرار می‌دهد.

 

این مقام عراقی در گفتگو با شبکه عراقی «هنا بغداد» افزود: کمیساریای حقوق بشر از سازمان ملل و جامعه جهانی درخواست کرده است تا گروهک تروریستی داعش را به علت ارتکاب جرایم نسل کشی و جرایم علیه بشریت محکوم نمایند.

 

وی گفت: ما اسنادی را در اختیار داریم که وقوع جنایات مذکور را تأیید می نماید. همچنین شش هزار پرونده علیه گروهک تروریستی داعش به علت نقض حقوق بشر در عراق تدوین شده است.

 

رئیس کمیسیون «زن و کودک» پارلمان عراق نیز چند روز گذشته گفته بود که داعش پس از اشغال موصل ۱۶۰۰ زن از اقلیت ایزدی را در موصل مرکز استان نینوا ربود.

 

«انتصار الجبوری» در یک نشست خبری تاکید کردند که حدود ۳۵۰ نفر از ربوده شدگان با فرار یا پرداخت غرامت مالی خود را از چنگ داعش نجات دادند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید