امروز مصادف با سه شنبه, 24 سرطان , 1399 , Tuesday, 14 July , 2020
کد مطلب : 473 , ,
+
-

حامد مقتدر در بلخ خودکشی کرد!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 11 آگوست , 2015 , بخش : اخبار افغانستان, حوادث, حوادث

حامد مقتدر

حامد مقتدر خبرنگار، شاعر و نویسنده در شهر مزارشریف مرکز ولایت بلخ در شمال کشور دست به خودکشی زد و به زندگی خود پایان داد.

«حامد مقتدر» که خانواده‌اش وی را «سید اسرار» معرفی می‌کند، قبلاً با «رادیو گذرگاه» که در یکی از کشورها خارجی می‌باشد کار می‌کرده اما از چند مدت به این‌طرف از وظیفه برکنار، و بیکار شده بود.
آقای مقتدر ۲۲ اثر شعری دارد که ۲ اثر وی در پارس و لندن در «انتشارات مشهور» به چاپ رسیده اما نزدیکانش می‌گوید که وی به دلیل فقر و بیکار دست به خودکشی زده است.
«سید مؤمن» که پسر کاکای حامد مقتدر می‌باشد، می‌گوید: وی از چند ماه به این‌طرف در وضعیت بد اقتصادی زندگی می‌کرد و یگانه نگرانی وی نبود کار بود.
به گفته‌ی آقای مؤمن، این شخص که ۲۳ سال عمر داشت و حدود ۴ سال قبل در خارج عروسی کرده و از ۲ سال به این‌طرف در شهر مزارشریف آمده بود و صاحب ۲ کودک (۱ پسر و ۱ دختر) بود.

حامد مقتدر خود را حلقه آویز کرده است

«داکتر نورمحمد فیض» سر طبیب شفاخانه ملکی شهر مزارشریف می‌گوید: جسد آقای مقتدر حوالی ساعت ۳۰:۱ دقیقه شب به بیمارستان انتقال داده‌شده است.
وی بابیان اینکه بر اساس معاینات طبی مرگ این جسد در اثر اختناق بوده و خودکشی می‌باشد، افزود: جسد سید اسرار ولد سید ابراهیم مشهور به حامد مقتدر از منطقه نوبهار مربوط حوزه نهم پولیس به بیمارستان منتقل‌شده است.

حامد مقتدر متفاوت‌تر از دیگران زندگی می‌کرد

نورآغا شریفی مسئول دفتر نی در شمال افغانستان که به بیمارستان آمده است، در برابر دوربین‌های خبرنگاران می‌گوید: متأسفانه امروز شاهد خودکشی یکی از فرهنگیان و نویسندگان شهر مزارشریف می‌باشیم.
وی بابیان این مطلب که آقای مقتدر برای برخی از رسانه‌ها داخلی و خارجی مقاله و گزارش نوشته می‌کرد، بیان داشت: وی اشعار زیادی سروده است و در اشعار وی عصیان‌گری‌ها دیده می‌شد.
نامبرده تصریح کرد: حامد مقتدر به گونه متفاوت‌تر از دیگران زندگی می‌کرد و به خیلی از مسائل که دیگر شهروندان افغانستان به‌عنوان یک ارزش نگاه می‌کنند، وی به آن مسائل به‌عنوان ارزش نگاه نمی‌کرد.
مسئول دفتر نی در شمال افغانستان نیز بر اساس گفته‌های نزدیکان آقای مقتدر می‌گوید: احتمال زیاد دارد که وی به دلیل بیکاری، فقر و تنگدستی دست به خودکشی زده باشد.
قابل‌ذکر است حامد مقتدر در صفحه‌ی فسیبوک اش نیز چند روز قبل از همه‌ی دوستان، خانواده و همکارانش پوزش خواسته بود که یک تجربه‌‌ای را انجام می‌دهد که اکنون این واقعه صورت گرفته است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید