امروز مصادف با پنج شنبه, 19 سرطان , 1399 , Thursday, 9 July , 2020
کد مطلب : 485 , ,
+
-

گروگان گیری مسافران غزنی، کار کوچی ها بود!

زمان انتشار : جمعه, 14 آگوست , 2015 , بخش : اخبار افغانستان, حوادث, حوادث

محمدعلی احمدی

معاون والی غزنی،محمد علی احمدی گفت: یک نفر به نمایندگی کوچی ها گفته که این افراد به خاطر 400 راس گوسفند و شتر شان که در ولسوالی ناهور غزنی دزدیده شده، در قید آنها به سر می برند.
روز سه شنبه ٢٠ اسد، مردان مسلح در دشت قره باغ، با متوقف کردن دو موتر دستکم دوازده مسافر را به گروگان گرفتند، مقامات در غزنی یک روز بعد در این مورد با رسانه ها صحبت کردند.
این مسافران از مرکز غزنی به طرف ولسوالی جاغوری در حرکت بودند، مقامات در غزنی گفته بودند که طالبان این افراد را به گروگان گرفتند.
ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی گروه طالبان معرفی می کند، روز گذشته  مسئولیت این حادثه را نپذیرفت و گفت که طالبان این افراد را به گروگان نگرفته اند.
مجاهد می گوید، در مناطق که احتمال انتقال آنها وجود دارد به افراد این گروه گفته شده که برای رهایی آنها وارد عمل شوند.
در همین حال،یکی از باشندگان ولسوالی جاغوری می گوید که از دوازده مسافر، دو تن آنها فرار کردند. ویگفت: زمانی که موترهای مسافران را توقف دادند بر سر چگونگی انتقال آنها، گروگان گیرها باهم اختلاف پیدا کردند، دو تن از مسافران با استفاده از این فرصت فرار کردند و خود را به منطقه رساندند.
او از قول این دو تن نقل کرد: ربایندگان به این مسافران گفته بودند که آنها نه وابسته به گروه طالبان هستند و نه هم داعش، آنها از رمه و گوسفندان شان حرف می زدند.
به گفته وی، گروگان گیرها، کوچی های دشت های مقر، شاجوی و قرباغ هستند، در همین حال، یک تن از گروگانها با خانواده خود تماس گرفته و گفته که کوچی ها آنها را به گیلان انتقال دادند.
ظرف شریف، ولسوال جاغوری می گوید که هنوز از محل نگهداری گروگانها اطلاع دقیق ندارد. بگفته وی یک هئیت شامل ریش سفیدان و بزرگان محل رفته که در این مورد با کسانی که مسافران را در اختیار دارند، صحبت کند، هنوز آنها برنگشته و زمانیکه هیئت مردمی آمد، جزییات را با رسانه ها درمیان خواهند گذاشت.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید