امروز مصادف با شنبه, 14 سرطان , 1399 , Saturday, 4 July , 2020
کد مطلب : 494 , ,
+
-

نمایندگان دولت افغانستان و پاکستان باهم دیدار کردند.

زمان انتشار : جمعه, 14 آگوست , 2015 , بخش : اخبار افغانستان, سیاسی

دیدار

در اعلامیه ی وزارت امور خارجه پاکستان گفته شده که این دیدار میان صلاح الدین ربانی، رییس هیئت اعزامی و سرتاج عزیز، مشاور امنیت ملی و روابط خارجی نخست وزیر این کشور صورت گرفته است.
هیئت بلندپایه به ریاست صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه کشور که در ترکیب آن سرپرست وزرات دفاع و رییس اداره امنیت ملی شامل هستند، روز پنجشنبه عازم اسلام آباد شد.
وزرات خارجه پاکستان گفته است که فضای مذاکرات دوستانه بود و دو طرف در مورد اوضاع سیاسی و امنیتی افغانستان، همکاری های امنیتی و مذاکرات صلح گفتگو کردند.
در اعلامیه آمده که سرتاج عزیز در این دیدار به هیئتی افغانی از صداقت پاکستان در مبارزه با تروریزم اطمینان داده و گفته که اسلام آباد آماده است برای حل چالش های امنیتی با کابل همکاری کند.
آقای عزیز به ربانی گفته است که دو کشور باید به هم دیگر اعتماد داشته باشند و در برابر کسانی که به بی اعتمادی میان افغانستان و پاکستان دامن می زنند، بایستند.
این مقام ارشد پاکستانی همزمان که حملات اخیر در کابل را به شدت محکوم کرده گفته کشورش بدنبال یک ارتباط سازنده با افغانستان است و در این زمینه تلاش می کند.
به گفته سرتاج عزیز، دو کشور برای فایق آمدن به چالش های مشترک تروریستی باید سطح همکاری های خود را توسعه دهند.
عزیز گفته است: “دولت پاکستان به همبستگی و دوستی برادرانه با ملت افغانستان اهمیت قایل است و از روند صلح و آشتی به رهبری افغان ها حمایت می کند و برای آوردن صلح  و ثبات در این کشور آماده هر گونه همکاری است.”
در اعلامیه گفته شده صلاح الدین ربانی که نخستین سفرش پس از احراز کرسی وزارت خارجه به پاکستان است، تمایل کشورش را برای همکاری های نزدیک در سطوح مختلف با پاکستان نشان داده است.
وزارت خارجه پاکستان گفته که دو طرف توافق کردند که برای توسعه همکاری در بخش های مختلف به ویژه مبارزه مشترک با تروریزم تماس های پیگیر و دوامدار در سطح بلند دولتی داشته باشند.
آقای ربانی گفته است که یک اجماع و استراتژی مشترک میان دو کشور برای مقابله با چالش های امنیتی ایجاد شود.
پس از حملات اخیر در کابل که به گفته سازمان ملل از سال ۲۰۰۹ به این طرف خونبار ترین حمله بوده است، محمد اشرف غنی رییس جمهوری به شدت از سیاست های دولت پاکستان در برابر افغانستان انتقاد کرد.
آقای غنی، دولت پاکستان را متهم کرد که از گروه های شورشی حمایت می کند و این کشور در امر مبارزه با تروریزم صادق نبوده است.
غنی با نواز شریف، نخست وزیر پاکستان تلفنی صحبت کرد و شریف وعده کرد که به نظامیان کشورش دستور داده است تا برنامه عمل برای مبارزه با تروریزم را آماده کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید