امروز مصادف با دوشنبه, 16 سرطان , 1399 , Monday, 6 July , 2020
کد مطلب : 497 , ,
+
-

سران حکومت قصد فریب مردم را دارند

زمان انتشار : شنبه, 15 آگوست , 2015 , بخش : اخبار افغانستان, یادداشت

فیصل

ناامنی ها هر روز در کشور افزایش می یابد و گروه های مختلف مخالفان در کشور خون مردم را می ریزند. فعالیت آنان هر روز گسترده می شود. کاسه صبر مردم لبریز شده است و جوانان هر روز کشور را ترک می کنند. از سوی دیگر دولتمردان نیز دست دوستی به سوی مخالفان برای آوردن صلح دراز می کنند.

محمد فیصل سمیع معاون کمیسیون امنیت داخلی و امور دفاعی مجلس سنا در ارتباط با ناامنی های چند روز گذشته در کابل در برنامه بازنگاه گفت: یک استراتژی معین و مشخص در کشور وجود ندارد. در 13 سال گذشته و به خصوص حکومت وحدت ملی یک استراتژی مناسب برای دفاع از کشور و مشخص شدن دوست و دشمن نداشته است. تاکنون هنوز دوست و دشمن ما مشخص نشده است و معلوم نیست که طرف ما چه کسانی هستند.

وی افزود: حکومت وحدت ملی تعریف مشخصی از دشمن خود برای نیروهای امنیتی ارایه نکرده است. اگر تعریف مشخص داشت رییس جمهور کشور از یک شخص فوت شده تشکر نمی کرد. رییس کشور هنوز نمی داند که رهبر گروه مخالفان زنده نیست. سران حکومت ما چه حامد کرزی و چه اشرف غنی رییس جمهور بر حال، تنها می خواهند تا از آدرس ملا عمر مردم را فریب دهند و زمینه تداوم قدرت خود را ایجاد کنند.

محمد فیصل سمیع تایید کرد که بودن یا نبودن ملا عمر در بهتر یا بدتر شدن اوضاع افغانستان تاثیری ندارد و افزود: اصل مرکز سازماندهی جنگ در دستان استخبارات پاکستان است. چند دستگی طالبان را نیز رد می کنم چرا که 90 درصد طالبان تحت رهبری کسی که اصلا وی را نمی شناسند می جنگند. مدیریت جنگ در دست استخبارات پاکستان است. جنگ موجود در کشور جنگ کاملا اعلام شده است اما رهبران و سران حکومتی و سیاسی از پاکستان می ترسند و این موضوع را اعلام نمی کنند.

معاون کمیسیون امنیت داخلی و امور دفاعی مجلس سنا گفت: متاسفانه یکی از دلایل عدم وجود اراده قوی در میان رهبران حکومت وحدت ملی است که این موضوع سبب نفوذ بیش از حد پاکستان در دستگاه حکومت شده است. برای جلوگیری از نفوذ پاکستان باید راه کارهایی را عملی کرد. یکی از راه حل ها کنترل مرز تورخم است که روزانه هزاران تن بدون مدرک از این مرز عبور و مرور می کند. می توان در مسیر شهرها و شاهراه ها توقفگاه هایی را ایجاد کرد تا عبور و مرور افراد مشکوک تحت نظر قرار گیرد. رییس جمهور باید در مردم انگیزه ایجاد کند که دیگر با پاکستان داد و ستد نکنند. باید وضعیت فوق العاده اعلام شود و روابط تجاری با پاکستان قطع شود.

وی ادامه داد: همه اسناد و مدارک دال بر این است که همه این ناامنی ها از پاکستان سرچشمه می گیرد و اگر رییس جمهور تعلل کند و به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت نکند و واکنش نشان ندهد نام وی در لیست خاینان قرار خواهد گرفت. ما مخالف حکومت و نظام خود نیستیم اما عملکرد آنان از آغاز این حکومت تاکنون ضعیف است و تعهداتی که در زمان انتخابات داده بودند تاکنون عملی نکرده اند. مردم کشور دیگر تحمل ناامنی و نابسامانی را ندارند . حکومت باید هر چه زودتر به مشورت بزرگان و نخبگان سیاسی عمل کند و دروزاره شورای عالی صلح که از طریق آن میلیون ها دالر حیف و میل و سوءاستفاده شده است بسته و به جای آن باید شورای عالی دفاع افغانستان باز شود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید