امروز مصادف با پنج شنبه, 27 سنبله , 1399 , Thursday, 17 September , 2020
کد مطلب : 4998 , ,
+
-

عملیات زمستانی دروغی بیش نیست

زمان انتشار : یکشنبه, 6 نوامبر , 2016 , بخش : یادداشت

%d8%a8%d9%84%d9%82%db%8c%d8%b3-%d8%b1%d9%88%d8%b4%d9%86

بلقیس روشن عضو سابق مجلس سنا در برنامه فراخبر در مورد کارگشا بودن عملیات زمستانی گفت: به قول معروف که می گویند: آش مردها دیر پخته می شود، آش حکومت مردان افغانستان هم آنقدر دیر خواهد پخت که همه مردم هیزم آش شده باشند.

روشن معتقد است که عملیات زمستانه دروغی بیشتر نیست چرا که سال گذشته هم مشابه اش را حکومت پیشه کرد که نتیجه آن فقط به تقویت و آماده شدن دوباره آنان انجامید و دلیل مهمتر اینکه در زمستان اکثر طالبان به پاکستان می روند بقیه هم در خانه های خود می نشینند و با این تاکتیک طالبان، نیروهای امنیتی با چه کسی می خواهند بجنگند؟

عضو سابق سنا وضعیت کنونی را مصروف صرف بودن سران حکومت و گردانندگان کشور می داند و می گوید: حکومت وحدت ملی خاین با هم جور در نمی آیند و دست از سرو کله زدن با هم بر نمی دارند و از حکومت گرفته تا قوه مقننه و تا بخش اجرایی کشور مرد عمل نیستند و مردانه عمل نمی کنند. مثلا من نمی فهمم کسانی مثل استانکزی که پارلمان به او رای نداد و برای دفعه دوم رای می آورد در این مدت چه گلی بر سرش سبز شده که توانایی اش بر پارلمان ثابت شده است و همچنین سایر وزیرانی که در راس هستند در کارنامه شان سابقه هیچ دستاورد مثبتی نیست.

وی افزود که درد مردم فراه را هیچگاه اولاد رییس جمهور و رییس اجرایی اش و باقی همکارانشان درک نمی کنند و همچنان که کسی حال مردم قندوز و ارزگان را نخواهد فهمید. در زمستان امسال هم، همچنان که عبدلله به عربستان و غنی به قطر رفت، همین منوال مشغولیت خواهند داشت.

روشن در خصوص کمک نیروهای آمریکایی گفت: وقتی حکومت ساخته شد از نخستین کسانی که آن را معرفی کرد، جان کری بود، و اگر خارجی ها واقعا می خواستند به مردم کمک کنند توانایی آن را داشتند که در فراه بیش از صد موتری که از طرف بکوا می آمدند را راحت بزنند اما وقتی دست به کار می شوند که مردم به نفس های آخر رسیده باشند یا مرده باشند.

عضو سابق سنا روشن کرد که با میلیون ها دالر کمکی که شده بسیاری از وزیران پولدار شدند و معاونانشان که هیچ نداشتند به جایگاه رسیده اند و همان موقع که این توافقنامه حکومت امضا می شد گفتم که با این حکومت پوشالی ، نمی توان از منافع افغانستان دفاع انتظار دفاع داشت.

وی در مورد پاکسازی واقعی ولایت ها می افزاید: همین الان از ده ولسوالی فراه، شش تای آن در اختیار طالب است که روز بیرق حکومت بالا می برند و در پوسته های قوماندانی هستند اما در حقیقت در اختیار طالب اند و معلوم نیست که معاون رییس جمهور که هر روز شال و کلاه می کند و به جوزجان و فاریاب می رود نیروهای خودش را مسلح می کند یا واقعا از مردم دفاع می کنند و اصلا وقتی معاون رییس جمهور به مقام اجرایی می رود حکومت بدون معاون چه می کند؟

وی اظهار کرد که پیامد این دروغ ها و وعده های پلان های زمستانی فقط این است که در ارگ بنشینند و بگویند سرکارند تا از خارجی ها کمک و دالر بیشتر بگیرند و جنگ سالاران دیروز همین خاینان امروز باقی بمانند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید