امروز مصادف با شنبه, 29 سنبله , 1399 , Saturday, 19 September , 2020
کد مطلب : 5516 , ,
+
-

آیا جنرال دوستم برای مقاوم معاون اول گریه می کند؟!

زمان انتشار : یکشنبه, 27 نوامبر , 2016 , بخش : مقاله

%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%d9%85

ندای افغانستان: دو‌ ماه قبل جنرال دوستم دولت غنی_اتمر را تهدید کرد که در ظرف 2 ساعت می پراند و 10 پیش شرط برای آمدن به کابل را در مقابل ارگ گذاشتند. بسیاری ها از آن استقبال کردند اما دولت دست بکار شده پرونده جنرال صاحب را برسر میز قاضی دادگاه لاهه گذاشتند. بدین ترتیب جنرال صاحب از خواسته هایش عقب نشینی کرده راه فرار به ترکیه، پناهگاه همیشگی شان را در پیش گرفتند.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از افغان پیپر، ایشان یگانه پیامی که از انقره به تکتباران جهان دادند این بود که با عالم ساعی والی سابق جوزجان با وساطت اردوغان آشتی کرده اند اما دیروز جنرال صاحب ناگهان با چشمان گریه آلود در یک مراسم بزکشی در فضای سرد برفی در مقابل کمره تلویزیون شخصی شان آرزو دیده شدند که جناب شان جایزه به برندگان بزکشی می دهند.

تا حال کسی علت گریه و بزکشی بی وقت ایشان را نمی داند. هواداران شان علت گریه جنرال را بخاطر آوردن دوستان شهیدش وانمود کردند. تا جاییکه ما جنرال را می شناسیم ایشان شاهد کشته شدن انسان های زیادی و حتی دوستان نزدیکان شان بوده اند، اما هرگز گریه نکرده اند.

اما جنرال صاحب صرف زمانی گریه می کنند که نشه باشند و عقده های شان بی اختیار از چشمان‌شان اشک جاری می سازد. این یک چیز طبیعی است. بسیاری عقده های نهفته در جریان نشه می کفند.

برخی ها تصور می کنند که ایشان بخاطر حسرت قبضه کردن مقام معاونیت اول ایشان توسط غنی_اتمر گریه می کنند اما به باور این قلم این کرسی بی صلاحیت ارزش اشک ریختن را ندارد.

اما برخی دیگری فکر می کنند که این اشک ها بخاطر دادن مدال افتخار به جناب حنیف اتمر توسط غنی بخاطر تلاش نافرجام اش در ترور دوستم در هنگام عملیات غورماچ شاید باشد.

شاید بهتر باشد بجای اشک ریختن باید هوشیار جان خود بود که شبکه ترور اتمر خیلی بی رحم اند اما اگر این گریه ها “اشک تمساح” باشد برای به گریه آوردن یک تعداد هواداران، پس از دو ماه غیابت در ترکیه شاید کارت بازی موقتی باشد.

به باور این قلم بهتر است بجای اشک ریختن باید کمر خود را برای پراندن اتمری ها بسته کرد طوریکه دو‌ ماه قبل در پی ترور نافرجام وعده داده شده بود. در غیر آن این اشک ها آخرین کارت بازی خواهد بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید