امروز مصادف با شنبه, 21 سرطان , 1399 , Saturday, 11 July , 2020
کد مطلب : 5661 , ,
+
-

جنرال، غنی را به حضور نپذیرفت!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 1 دسامبر , 2016 , بخش : اخبار افغانستان

دوستم

ندای افغانستان: رییس جمهور اشرف غنی در بازدیدش از ولایت بلخ خواستار دیدار با جنرال دوستم شده بود اما وی این دیدار را نپذیرفته است!

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، به اساس گزارش های رسیده، جنرال دوستم دیدار با رییس جمهور غنی را نپذیرفته است.

این در حالی است که هیئت حل اختلاف جنرال دوستم با رییس جمهور غنی هیچ پیشرفتی در این زمینه نداشته است زیرا حکومت وحدت ملی شرایط دوستم را نمی‌پذیرد.

برخی از منابع آگاه مدعی هستند که رییس جمهور اشرف غنی در بازدیدش از ولایت بلخ خواستار دیدار با جنرال دوستم شده بود اما وی این دیدار را نپذیرفته است.

این در حالی است که بشیر احد ته ینج سخنگوی حزب جنبش اسلامی پیش از این نیز اعلام کرده بود تا زمانی که اشرف غنی خواسته‌های معاون اول را نپذیرد، جنرال دوستم از بازگشت به کابل و دیدار با رییس جمهور افغانستان خودداری خواهد کرد.

وی گفته بود که تعدیل قانون اساسی، برگزاری لویه جرگه، تغییر نظام از ریاستی به صدارتی و تقسیم عادلانه قدرت از خواست‌های مهم معاون اول رییس‌جمهور هستند.

جنرال دوستم چندی قبل کمسیونی را موظف کرده بود که تظاهرات 10 هزار نفری راه‌اندازی کند اما ظاهرا پس از تماس تلیفونی اشرف غنی از برگزاری تظاهرات منصرف شد.

وی پس از عقب‌نشینی از درگیری‌های ولایت فاریاب برخی از مقامات را به کارشکنی متهم کرده بود.

دوستم همچنین رهبران حکومت وحدت ملی را قوم‌گرا خوانده بود و از مردم خواسته بود که آرای خودشان را از آنها پس بگیرند.

وی همچنین حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی و معصوم ستانکزی رییس اداره امنیت ملی را مسئول حمله به کاروان نظامی خود و حمایت از طالبان متهم کرده بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید