امروز مصادف با شنبه, 14 سرطان , 1399 , Saturday, 4 July , 2020
کد مطلب : 5663 , ,
+
-

حمله نیویارک تایمز به ترمپ!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 1 دسامبر , 2016 , بخش : مقاله

%d9%86%db%8c%d9%88%db%8c%d8%a7%d8%b1%da%a9-%d8%aa%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%b2

ندای افغانستان: روزنامه نیویارک  تایمز در سرمقاله خود، به ادعاهای ترمپ درمورد وقوع تخلفات انتخاباتی حمله کرد و او را دروغگو خواند.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دونالد ترمپ، رییس‌جمهور منتخب امریکا در واکنش به عقب ماندنش از آرای هیلاری کلینتون، نماینده دموکرات‌ها در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری امریکا در آرای عمومی، با نشر یک توییت اظهار کرد: علاوه بر پیروزی در شورای الکترال با فاصله‌ای فاحش، من حتی اگر آرای ملیون‌ها تن که به صورت غیرقانونی رای دادند مورد شمارش قرار گیرد، باز هم پیروز رای عمومی خواهم بود.

وی در ادامه توییت‌های جنجالی خود نوشته بود: تخلفات بسیار جدی در ایالات ویرجینیا، نیوهمپشایر و کالیفرنیا صورت گرفته است اما چرا رسانه‌ها این تخلفات را راپور نمی‌دهند؟ چه جانبداری بزرگی، چه مشکل بزرگی!

با این حال ترمپ هیچ توضیح و یا شواهدی برای این ادعای خود ارایه نداده و به نظر می‌رسد شواهد بسیار اندکی از آرای غیرقانونی در دست است. با این حال رییس‌جمهور منتخب پس از این اظهارات جنجالی باز هم سخنان شدیداللحن توییتری خود را از سر گرفت و این بار به خبرنگارانی که این ادعای وی را زیر سوال برده بودند، حمله کرد.

روزنامه نیویارک تایمز در سرمقاله خود در پاسخ، به این ادعاهای ترمپ حمله کرد.

در این نوشته آمده است: این یک دروغ است؛ بخشی از پیشینه ترمپ که مدت‌هاست در او وجود دارد که بر اساس آن حقایق متقن را زیر سوال می‌برد. هیچ شواهدی مبنی بر آرای غیرقانونی حتی در مقیاس بسیار کوچک در سراسر کشور وجود ندارد چه برسد به اینکه یک توطیه سیستماتیک با اشتراک ملیون‌ها رای غیرقانونی وجود داشته باشد.

در ادامه این نوشته آمده است: علاوه بر این، این مساله توهین به تمام رای دهندگان در سراسر کشور است و این دروغ‌ها درباره تقلب اساس و بنیادهای دموکراسی امریکا را تهدید می‌کند. این مساله توجیهی برای قوانین سرکوب‌گرانه در قبال رای دهندگان در سراسر کشور است و می‌تواند به دولت ترمپ توجیهی برای گرفتن حقوق رای دهندگان در سطح ملی را بدهد.

روزنامه نیویارک تایمز در این سر مقاله خود هم‌چنین خاطرنشان کرده است: با توجه به اینکه 54 فیصد رای دهندگان امریکایی از ترمپ حمایت نکردند او اکنون به وضاحت احساس تهدید می‌کند. بنابراین ممکن است حساسیت او به نحوی قابل درک باشد. مانند اکثر مردم، ترمپ احساس می‌کند که به صورت اساسی به دلیل عدم کسب رای عمومی مردم به صورت عادلانه ریاست‌جمهوری امریکا را کسب نکرده است اما اگر او به صورت جدی چنین احساس می‌کند چرا درخواست شمارش آرا را پیشنهاد نمی‌دهد؟

ترمپ در حال حاضر در حالیکه شمارش آرای مردمی همچنان ادامه دارد 2.5 ملیون رای از هیلاری کلینتون دموکرات عقب افتاده است با این حال او پیروز رقابت ریاست جمهوری امریکا بوده چرا که توانسته رای شورای الکترال را کسب کند.

در سال 2012 ترمپ در حالیکه گمان می‌کرد باراک اوباما ممکن است در انتخابات بدون کسب رای عمومی و با رای الکترال پیروزی ریاست جمهوری امریکا شود، سیستم انتخاباتی کشورش را فاجعه‌ای برای دموکراسی توصیف کرده بود. با این حال پس از پیروزی خود در انتخابات اخیر این کشور این تاجر ملیاردر از این سیستم من‌حیث یک سیستم ناب تقدیر کرد!

از سوی دیگر رییس‌جمهور منتخب امریکا در ادامه حملاتش به رسانه‌ها روز گذشته از شبکه خبری سی‌ان‌ان انتقاد و با نشر یک توییت اعلام کرد: گمان می‌کردم که سی‌ان ان پس از شکست وحشتناک در حمایت خود از کلینتون وضعیت بهتری پیدا کند اما از زمان انتخابات آنها حتی بدتر هم شده‌اند.

او در ادامه حمله خود گفته بود: سی‌ان‌ان اکنون با حمایت صد فیصدی خود از کلینتون به شدت شرمنده است و با شکست قابل توجه کلینتون اکنون آنها نمی‌دانند که چه کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید