امروز مصادف با جمعه, 20 سرطان , 1399 , Friday, 10 July , 2020
کد مطلب : 5665 , ,
+
-

داعش و القاعده؛ حامیانِ عربستان در جنگ یمن!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 1 دسامبر , 2016 , بخش : یادداشت

%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%b9%d8%a8%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%ad

ندای افغانستان: بگفته رییس جمهورسابق یمن، عربستان در تجاوز خود به این کشور از گروه‌های تروریستی مانند داعش والقاعده کمک گرفته است.
به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، علی عبدالله صالح در پیامی به مناسبت چهل و نهمین سالگرد استقلال یمن تصریح کرد: ما می دانیم که شادی مردم آزاده و مقاوم یمن در سالروز جشن استقلال ملی کشورشان، ناقص و آمیخته با غم و اندوه و دردی است که به علت تجاوز وحشیانه و سنگدلانه رژیم آل سعود، هم قراردادش و با اشتراک گروههای تروریستی ازجمله داعش و القاعده، قلب همه مردم کلان و آزاده یمن را می آزارد.

وی افزود: در نتیجه این تجاوز وحشیانه، دهها هزار طفل، زن، جوان، ریش سفید و مریض، کشته یا زخمی شده اند. رژیم آل سعود بدترین انواع کشتار جمعی را در حق باشنده گان بی گناه مرتکب شد و در کنار آن همه ضروریات زنده گی، زیرساخت ها، مساجد، مکاتب، شفاخانه ها، بناهای تاریخی ، آثار گردشگری تاریخی و کولتوری و باستانی را هدف قرار داد.

عبدالله صالح اظهار داشت: سعودی ها محاصره هوایی، بحری و زمینی جامع و ناعادلانه ای را بر ما تحمیل کردند و از ورود کمک های غذایی، دوایی و فرآورده های تیلی و تمامی نیازهای ضروری برای زنده گی انسانی به هدف گرسنگی و نابودی مردم ما جلوگیری کردند.
وی با قدردانی از یمنی ها به دلیل مقابله با متجاوزان گفت: دراینجا خاصتاً به همه قومندانان و رهبران انقلاب پایدار یمن در 26 سِپتِمبر و 14 آکتُبر و مردان آزاده و مقتدری که مسئولیت رهبری انقلاب را برعهده گرفتند، و زیباترین اسطوره مبارزه ملی را به منظور سازنده گی و تقویت اصول کشور جدید یمن و دولتی دارای موسسات و قانونمند وبا هدف حفظ حاکمیت و استقلال ملی خلق کردند، درود و تهنیت می فرستم.

عبدالله صالح از ملت یمن و گروه های سیاسی و اجتماعی خواست برای مقابله با متجاوزان متحد باشند.
وی تاکید کرد: این تجاوز بنا به درخواست گروه کوچکی برای به دست گرفتن قدرت بر خلاف خواسته مردم یمن صورت می‌گیرد. مردم یمن خواهان آزادی و صلح هستند و هرگز بر سر حاکمیت و استقلال خود معامله نمی‌کنند و در برابر این تجاوز وحشیانه ساکت نخواهند ماند.
عبدالله صالح از گروه‌های سیاسی و فعالان خواست تا از اختلافاتی که تنها به ضرر مردم و کشور است دست بکشند و وحدت خود را در برابر متجاوزان افزایش دهند

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید