امروز مصادف با سه شنبه, 14 اسد , 1399 , Tuesday, 4 August , 2020
کد مطلب : 576 , ,
+
-

مقامات اسرائیلی عاملان زنده‌ سوزاندن خانواده فلسطینی را می‌شناسند

زمان انتشار : جمعه, 11 سپتامبر , 2015 , بخش : اخبار جهان

دوابشه

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی می‌گوید آنها عاملان آتش‌ زدن منازل فلسطینی‌ها که به شهادت خانواده «دوابشه» منجر شد، را می‌شناسند.

 

«موشه یعلون» گفته، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی می‌داند چه کسی مسئول آتش‌سوزی خانه «دوابشه» بوده است؛ اقدامی که به شهادت پدر و مادر و نوزاد این خانواده منجر شد.

 

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، یعلون شب چهارشنبه در نشست محرمانه با حدود ۲۰ فعال حزب لیکود در تل‌آویو افشا کرد که آنها عاملان آتش‌سوزی منازل فلسطینی‌ها در نابلس را می‌شناسند، اما برای حفظ هویت منابع خود، از اقدام قانونی در این راستا خودداری کرده‌اند.

 

اقدام یهودیان افراطی در آتش‌ زدن منازل فلسطینی‌ها در روستای نابلس در کرانه باختری منجر به زنده سوختن نوازد ۱۸ ماهه فلسطینی شد. بعد از چند روز پدر این نوزاد نیز بر اثر شدت سوختگی جان خود را از دست داد. چند روز پیش نیز مادر این کودک فلسطینی بر اثر شدت جراحت و سوختگی به شهادت رسید.

 

بر اساس این گزارش، به دنبال این حمله، سه مظنون یهودی تحت «بازداشت اداری» قرار گرفتند. منظور از بازداشت اداری، بازداشت فرد مظنون بدون تفهیم اتهام و محاکمه است که پیشتر صرفا برای فلسطینی‌ها به کار گرفت می‌شد.

 

به نوشته این روزنامه، یکی از این سه فرد بازداشت شده، «میر اتینگر» نام دارد که بنا بر اعلام «شین‌بت»، رهبری یک سازمان افراطی راستگرا را بر عهده دارد؛ سازمانی که قصد براندازی رژیم صهیونیستی را دارد. «مردخای میر» و «اویتار اسلونیم» دو یهودی دیگری هستند که پیشتر در سایر روستاهای فلسطینی در کرانه باختری، آتش‌سوزی به راه انداخته بودند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید