امروز مصادف با جمعه, 20 سرطان , 1399 , Friday, 10 July , 2020
کد مطلب : 5826 , ,
+
-

خیزش ملی، راه نجات ملت از شر دولت

زمان انتشار : یکشنبه, 11 دسامبر , 2016 , بخش : یادداشت

مسئول بحران اعتقادی در کشور، حکومت است.

ندای افغانستان: وقتی در خارج از کشور، دشمنان به جای حکومت، طالبان را برای گفتگو انتخاب می کنند و در داخل کشور هم قانون اساسی کوچکترین ارزشی نداشته باشد، مشخص است چیزی به نام دولت سازی در کشور وجود نداشته است.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از افغان پیپر، غلامحسین ناصری عضو مجلس نمایندگان در برنامه “پس از خبر” در خصوص شکست روند دولت سازی در افغانستان گفت: این روند اگر شکست هم نخورده باشد چیزی از آن باقی نمانده است چرا که اکنون می بینیم حکومت مللو از پارادوکس وتناقضات است و در تمام ادارات حکومتی، از کاخ ریاست جمهوری گرفته تا کاخ سپیدار و همچنین در دادستانی و قوه قضایی از الف تا ی کسی به قانون اساسی خط صحه نمی گذارد.

ناصری می گوید که جناب غنی خود را دانشمند دوم دنیا معرفی می کند در حالی که حکومتش شکست خورده است و دشمنان درجه یک نظام و ملت، گروه طالبان را یک گروه سیاسی قلمداد می کند و خواهان مذاکره با این گروه می شوند. این اوضاع بیانگر این است که حکم معاون رییس جمهور از کاخ ریاست جمهوری و صدارت عظما تا هیچ یک از ادارات حکومتی در میدان وردک کارایی ندارند.

این نماینده مجلس معتقد است که رییس جمهور علنا و عملا جنگ های فرقه ای و قومی را دامن می زند تا ناکارامدی خود را دراین لفافه پنهان کند و اهداف شوم خود را پیش ببرد.

وی، درخصوص اینکه هفتاد درصد نظر سنجی های مردمی نشان می دهد، مردم از این نظام بیزار هستند و مشروعیت مردمی ندارد و در زمینه ارایه خدمات به عامه مردم مطابق با شان شهروندان ناکام مانده است اظهار کرد: این نظام مشروعیت قانونی و حقوقی هم ندارد و وقتی آقای مرتضوی می گوید که حکومت وحدت ملی از دل انتخابات بیرون آمده، باید پرسید که کدام انتخابات؟، از دل انتخابات جعلی و تقلبی، نظام قانونی بیرون نمی آید!

ناصری می گوید: حتی ادبیات ایشان به یک رییس جمهور شباهت ندارد وقتی می گوید که افغانستان کشور شیران است و اگر دشمنی به اینجا بیاید ما او را می خوریم، مگر در قرن بیستم آدم، آدم می خورد یا این الفاظ شایسته یک رییس جمهور است! در حالیکه باید بگوید اگر کسی به خاک و ناموس ما تجاوز کرد و به امنیت ملی ما طمع کرد، ما او را می کشیم و افغانستان قبرستان این افراد خواهد بود.

این نماینده افزود: اگر نظام و حکومت مشروع بود، جان کری آمریکایی نباید دست یکی از آنها را به عنوان رییس جمهور و دست دیگری را به عنوان رییس اجرایی بالا می برد، اینها نشان می دهد که این نمایندگی جبری و غصبی به مردم تحمیل شده است و این آدم های ناشایست لیاقت خدمتگذاری به مردم افغانستان را نداشتند.

وی، درخصوص ادعای حکومت وحدت ملی مبنی بر مبارزه با فساد اداری اظهار کرد: حکومت مدعی بود که فساد موجود معلول یک دهه حکومت آقای کرزی است در حالیکه مرکز شفافیت افغانستان، اعلام کرد در همین سال مالی که به ختم آن نزدیک می شویم مردم افغانستان سه میلیارد پول به باجیگیران در راس قدرت پول داده اند.

ناصری راهکار برون رفت از این اوضاع را یک خیزش ملی و عمومی از تمام اقوام و اقشار، مبتنی بر آگاهی از عمق ملت می داند که دست به دست هم دهند و در یک انتخابات انسانی در چهار چوب قانون اساسی خود را از شر این نیروهای تبهکاری که ملت را تباه کرده اند نجات دهند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید