امروز مصادف با سه شنبه, 24 سرطان , 1399 , Tuesday, 14 July , 2020
کد مطلب : 5919 , ,
+
-

فاطمه ربانی، دختری که آبروی پدر را برباد می دهد!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 دسامبر , 2016 , بخش : مقاله

ربانی

ندای افغانستان: نشر تصاویر بدون چادر فاطمه ربانی، دختر برهان‌الدین ربانی، رییس جمهوری اسبق افغانستان و از مهمترین رهبران جهادی کشور، واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی خاصتاً فیسبوک برانگیخته است.

 

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، عکس‌های نشر شده از خانم ربانی در مجله امریکایی هارپرز بازار، بخشی از یک پروژه ابتکاری برای معرفی محصولات فرهنگی و تجاری افغانستان بود که در دوبی برگزار شد.

 

فاطمه ربانی به همراه دو زن دیگر افغان، ایمان ثریا ناظمی، نواسه سید احمد گیلانی از دیگر رهبران جهادی و رییس کنونی شورای صلح افغانستان و کریمه صمیم، طراح افغان، با این پروژه همکاری دارند و در بخشی از این ابتکار برای نمایش کالا‌ها و پلان‌های مُد افغانی اشتراک کرده‌اند.

 

اما آنچه در این میان، بیشتر مورد توجه قرار گرفته و تا حدودی جنجال برانگیز شده، سه تصویر بدون چادر فاطمه ربانی است.

 

ربانی می‌گوید از این واکنش‌ها تعجب کرده و تاکید می‌کند که هدف اصلی او و همکارانش در این پروژه، در واکنش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی نادیده گرفته شده است.

 

او گفت: از عکس‌های من برای حمله به پدرم استفاده می‌کنند، چیزی در مورد من برای گفتن ندارند. آنچه بیشتر مرا شوکه کرد، منحرف کردن اصل هدف ما بود. هدفی که ما برای بهتر نشاندادن محصولات افغانستان، برای بازاریابی بهتر، برای انعکاس مثبت افغانستان در بیرون از سرحدات آن داشتیم…. محور صحبت‌ها سه تصویر بدون چادر من شد، در حالی که، آنجا ما هدف بزرگتری را برای افغانستان دنبال می‌کردیم.

 

فاطمه که ۳۴ سال دارد و با شوهرش در امارات متحده عربی زنده گی می‌کند، می‌گوید: همه حملات متوجه پدرم است. پدرم که دیگر زنده نیست. مگر پدرم برای آزادی، حقوق زن و آزادی بیان نجنگید؟ منتقدان من همان طور که پدرم را تهدید می‌دانستند چون متفاوت می‌اندیشید، مرا هم تهدید می‌دانند.

 

برهان‌الدین ربانی، پدر فاطمه، در دست‌کم ۴۰ سال گذشته، یکی از چهره‌های شناخته شده و مطرح در صحنه سیاسی افغانستان بود.

 

ریاست جمهوری او در اوایل دهه ۹۰ عیسوی، همراه بود با جنگ‌های داخلی که باعث کشته‌ شدن شمار زیادی از مردم شد.

 

او در سِپتِمبر سال ۲۰۱۱، زمانی که رییس شورای عالی صلح افغانستان بود، به دست گروه طالبان ترور شد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید