امروز مصادف با پنج شنبه, 12 سرطان , 1399 , Thursday, 2 July , 2020
کد مطلب : 5971 , ,
+
-

علاوه برخاک و مال، اعضای بدنمان نیز درامان نیست!

زمان انتشار : دوشنبه, 19 دسامبر , 2016 , بخش : مقاله

قاچاق

ندای افغانستان: مافیایی اطفال را از سراسر افغانستان می‌ربایند، سپس آنان را جهت سوءاستفاده به کابل می‌فرستند.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، ثریا صبح‌رنگ، عضو کمسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، می گوید: برخی از اطفالِ اختطاف‌شده درنهایت سر از مراکز قاچاق اعضای بدن انسان در می‌آورند و آنجاست که اعضای بدن آنان قطع و به بازار سیاه فرستاده می‌شود. پیوند گرده یک عملیات جراحی معمولی است؛ بنابراین گرده آنان به سرقت می‌رود. گاهی جگر نیز به سرقت می‌رود. این امر واقعاً موجب نگرانی مردم شده است.

 

بسیاری از سیاست‌مداران، مانند سید علی کاظمی، بر این باورند که نبود مقررات سخت و نیز فساد فراگیر عواملی هستند که به گروه‌های مافیایی کمک می‌کنند کار خود را با واهمۀ کمتر انجام دهند.

 

سید علی کاظمی، یکی از قانون‌گذاران افغانستان، نیز در این رابطه می گوید: نبود قوانین درست و فساد گسترده در میان سیاستمداران جنبه‎های زیادی از این موضوع را برای ما روشن می‌کند. برخی از سودجویان در بازار سیاه از این وضعیت سوءاستفاده می‌کنند و اعضای انسانی به‌ویژه اعضای بدن اطفال را به سایر کشورهای قاچاق می‌کنند.

 

ولسی جرگه و گروه‌های حقوق بشری از حکومت می‌خواهند وظایف خود را در قبال حقوق مردم افغانستان به نحو احسن انجام دهند.

 

بسیاری از منتقدین از سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر به دلیل آنچه فرار آن‌ها از مسئولیت‌هایشان می‌خوانند، انتقاد کرده‌اند. این منتقدان از جامعۀ بین‌المللی می‌خواهند تا دست بکار شده و از رنج مردم افغانستان بکاهند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید