امروز مصادف با دوشنبه, 13 اسد , 1399 , Monday, 3 August , 2020
کد مطلب : 598 , ,
+
-

نظامیان خارجی با اشغالگران شوروی تفاوتی ندارند

زمان انتشار : دوشنبه, 14 سپتامبر , 2015 , بخش : یادداشت

حبیب-الله-حسام

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان با بیان اینکه بیشترین صدمات از سوی خارجی‌ها به این کشور وارد شده است، گفت که بین حضور نظامیان خارجی و اشغالگران شوروی تفاوتی وجود ندارد.

 

«حبیب‌الله حسام» رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان، با اشاره به انگیزه مجاهدین در قیام و مجاهدت‌های ملت این کشور در برابر نظامیان شوروی سابق، آن را انگیزه جهادی مسلمانان در برابر کفار متجاوز دانست و گفت: مبارزه برای توحید در برابر طاغوت مهم‌ترین انگیزه شهدا و مجاهدین افغانستان بود.

 

وی این انگیزه را اصلی‌ترین دلیل ایستادگی و جهاد ۱۴ ساله مردم افغانستان در برابر نظامیان شوروی سابق دانست و تاکید کرد: با همین انگیزه توحید و آزادگی آبرومندانه بود که مجاهدین با دادن نزدیک به یک میلیون شهید، بالاخره به پیروزی رسیدند.

 

این عالم دینی اهل سنت افغانستان در ادامه با بیان اینکه مجاهدین برای خود خطوط اساسی ترسیم کرده بودند، گفت: اگر یک نفر در زمان جهاد از بین می‌رفت به وی «شهید» و اگر پیروز می‌شد به وی «غازی» خطاب می‌شد.

 

وی این خطوط را یکی از عوامل اساسی پیروزی مجاهدین در برابر نظامیان شوروی سابق دانست و خاطرنشان کرد: تلاش اصلی مجاهدین و شهدای راه حق حاکمیت دولت اسلامی و نابودی دولت کفری و طاغوتی بود.

 

حبیب‌الله حسام افزود: به همین دلیل بود که مجاهدین تا آخرین لحظه‌ای که بقایای نظامیان شوروی و نظام کمونیستی در افغانستان وجود داشت، مبارزه کرده و از هر نوع سازش و معامله خودداری کردند.

 

ضربات سنگین به کشور با دست اشغالگران

 

وی در ادامه با بیان اینکه جهاد، امری ضروری برای جامعه افغانستان پنداشته می‌شد، گفت: این مبارزات صدمات و ضربات بزرگی را به شهر و دیار مسلمانان افغانستان وارد کرد.

 

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان یادآور شد: کتمان ویرانی‌ها از سوی مجاهدین به صورت کامل اشتباه است، زیرا در زمان جهاد افغانستان از هر ۲ طرف صدمه دید، اما بزرگترین آسیب‌ها در زمان جنگ از ناحیه نظامیان اشغالگر به پیکر این کشور وارد شد.

 

وی با بیان اینکه مجاهدین در برابر نظامیان شوروی سابق به صورت چریکی و با احتیاط کامل می‌جنگیدند، گفت: در برابر مجاهدین نظامیان اشغالگر با تجهیزات نظامی کامل هیچگاه به مال و جان مردم رحم نمی‌کردند.

 

نبود تفاوت میان اشغالگران شوروی و نظامیان خارجی

 

این عالم دینی افغانستان در ادامه سخنان خود با اشاره به حضور هزاران نظامی خارجی در افغانستان گفت: از نگاه اعتقادات دینی، میان حضور اشغالگران شوروی سابق و نظامیان غربی هیچ فرقی وجود ندارد.

 

وی تأکید کرد: نظامیان شوروی سابق در تلاش برای نابودی فرهنگ، دین و عزت مردم و همچنین انداختن نفاق میان امت اسلامی در افغانستان بودند که همین راه را نظامیان خارجی نیز دنبال می‌کنند.

 

حسام با بیان اینکه حضور نظامیان آمریکایی و غربی بدتر از حضور نظامیان اشغالگر شوروی است، گفت: آمریکایی‌ها و غربی‌ها در کنار کشتن افراد بی‌گناه، فقر و نفاق را دامن زده و یکپارچگی و وحدت را به مخاطره انداخته‌اند.

 

وی با بیان اینکه فقر اکنون در اکثر خانواده‌های افغانستان حکم‌فرمایی دارد، گفت: عناصر خارجی امنیت را از ما گرفته و صلح و ثبات را به آرزویی برای ما تبدیل کرده‌اند.

 

درگیری‌های داخلی؛ نتیجه توطئه‌ طاغوتی‌ها

 

حبیب‌الله حسام درگیری‌های داخلی در کشورهای اسلامی را مربوط به توطئه‌های دشمنان اسلام دانست و گفت: مسلمانان به هر دلیل که در برابر هم می‌جنگند، وسیله‌ دست بیگانگان قرار گرفته، اما هدف اصلی خارجی‌ها نیز همین درگیری‌های داخلی است.

 

وی با اشاره به افزایش کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان و کشورهای اسلامی گفت: این مواد افیونی با دست این دشمنان حمایت و معامله می‌شود.

 

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان در بخش پایانی سخنان خود خطاب به مجاهدین گفت: مجاهدین که با شهدا همسنگر و هم‌رزم بودند با هم با خدای بزرگ پیمان اتحاد و برادری بسته‌اند و اکنون باید روی این برادری و اخوت خود ایستادگی کرده و نگذارند توطئه‌های دشمنان اسلامی روی آنها تأثیرگذار بوده و نفاق میان آنها حکم‌روا شود.

 

وی در پایان گفت: اگر مجاهدین وحدت را حفظ نکنند در برابر خدا و خون نزدیک به یک میلیون شهید بی‌آبرو و عزت هستند و اگر برای رسیدن به جاه و جلال معامله کنند، بدون شک خائن به خون شهدا و دستورات الهی خواهند بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید