امروز مصادف با جمعه, 17 اسد , 1399 , Friday, 7 August , 2020
کد مطلب : 599 , ,
+
-

جهان درباره پایان رژیم اسرائیل و ایجاد دولت مستقل فلسطین قانع شده است

زمان انتشار : دوشنبه, 14 سپتامبر , 2015 , بخش : اخبار جهان

صائب-عریقات3

رئیس کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین اعلام کرد جهان قانع شده است که اشغالگری رژیم صهیونیستی باید تمام و دولت مستقل فلسطین با مرکزیت قدس ایجاد شود.

 

«صائب عریقات» رئیس کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» اعلام کرد تصویب طرح برافراشتن پرچم فلسطین در برابر مقر سازمان ملل در نیویورک این پیام را دارد که صلح و ثبات در منطقه جز با خشکاندن باتلاق رژیم اشغالگر اسرائیل و ایجاد دولت فلسطین با مرکزیت قدس ممکن نخواهد شد.

 

بر اساس گزارش وبگاه خبری «اخبار المصر»، عریقات در ادامه گفت: تمام جهان می‌خواهد اشغالگری اسرائیل تمام شود و فلسطین، آزاد و دولتی با استقلال کامل باشد.

 

عریقات در ادامه تصریح کرد: تمامی کشورهای اروپایی ایجاد دولت مستقل فلسطین با مرکزیت قدس را تایید می‌کنند جز انکه گفته می‌شود ما باید ۱۴۱ رأی داشته باشیم.

 

این مقام ارشد فلسطینی سپس بر ضرورت تغییر موضع کشورهایی که مانع از تصویب و ایستادن در برابر طرح ایجاد دولت مستقل فلسطین می‌شوند، شد.

 

عریقات درباره دیدارش با تعدادی از دیپلمات‌های خارجی در فلسطین گفت:این دیدار بر اقدامات رژیم اشغالگر و گزارش‌هایی که حاکی از افزایش ساخت شهرک‌های صهیونیستی تا نسبت ۵۴ درصد بود،‌ تمرکز داشت.

 

وی درباره دلایل تاخیر در برگزارش نشست شورای ملی تصریح کرد هدف از این اقدام انجام مشورت‌هایی برای تضمین مشارکت و نیز وحدت ملی بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید