امروز مصادف با دوشنبه, 16 سرطان , 1399 , Monday, 6 July , 2020
کد مطلب : 6064 , ,
+
-

حکومت در مسیر امریکا فعالیت می‌کند

زمان انتشار : دوشنبه, 26 دسامبر , 2016 , بخش : اخبار افغانستان

غنی اوباما

حکومت وحدت ملی تحت ریاست اشرف‌غنی یک دولت مستقل نیست و در مسیر امریکا فعالیت می‌کند و گروه طالبان در این اواخر خواستار مذاکرات مستقیم با امریکا برای یافتن راه‌حل برای جنگ افغانستان شد اما واشنگتن این درخواست را رد کرده و بر روند صلح افغانستان به رهبری افغان‌ها تأکید کرد.

طالبان ضمن رد درخواست اخیر سازمان ملل مبنی بر آغاز مذاکرات صلح با دولت افغانستان، اعلام کرد که اگر سازمان ملل واقعا خواستار پایان جنگ 15 ساله افغانستان است، با وارد کردن فشار بر امریکا، این کشور را مجبور به پایان اشغال افغانستان کند.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در گفت‌وگو با صدای امریکا اظهار داشت: جنگ ما برای استقلال است و تا زمانی که نیروهای خارجی در افغانستان حضور داشته باشند، هرگونه صلح و آشتی بی‌معناست.

این در حالی است که تادامیچی یاماموتو رییس یوناما در افغانستان، در اجلاس شورای امنیت سازمان ملل در نیویارک از طالبان خواسته بود که مذاکرات صلح مستقیم با دولت کابل را آغاز کند.

وی گفته بود که بحران افغانستان راه حل نظامی ندارد.

با این وجود سخنگوی طالبان گفته که تمام طرف‌های درگیر در مسئله افغانستان باید برای حل بحران کشور بر کشورهای خارجی حاضر در صحنه فشار وارد کنند تا این کشور را ترک کنند و اجازه دهند تا افغان‌ها برای تعین نوع سیستم حکومت کشور خود تصمیم بگیرند.

ذبیح‌الله مجاهد تأکید کرد که افغان‌ها نه رژیم تحمیل شده از سوی خارجی‌ها را در افغانستان می‌پذیرند و نه حضور نظامیان خارجی در کشورشان را.

وی افزود:حکومت وحدت ملی تحت ریاست اشرف‌غنی یک دولت مستقل نیست و در مسیر امریکا فعالیت می‌کند و گروه طالبان در این اواخر خواستار مذاکرات مستقیم با امریکا برای یافتن راه‌حل برای جنگ افغانستان شد اما واشنگتن این درخواست را رد کرده و بر روند صلح افغانستان به رهبری افغان‌ها تأکید کرد.

چندی قبل روزنامه پاکستانی به نقل از منبعی در طالبان مدعی شده بود که هیئت مذاکره‌کننده این گروه به پاکستان گفته که در حال حاضر، این گروه آماده مذاکره با دولت اشرف‌غنی نیست.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید