امروز مصادف با شنبه, 14 سرطان , 1399 , Saturday, 4 July , 2020
کد مطلب : 6065 , ,
+
-

حبیبی؛ جنرالی بی کفایت در صدر وزارت دفاع

زمان انتشار : دوشنبه, 26 دسامبر , 2016 , بخش : مقاله

عبدالله حبیبی

عدم کفایت وزیر دفاع خاصتاً در هنگام حملات طالبان بر عساکر کشور، موجب افزایش تلفات نیروهای امنیتی افغان شده است.

 

مقامات ارشد وزارت دفاع افغانستان بی‌کفایتی و عدم استقلال وزیر دفاع کشور در تصمیم‌گیری‌ها را سبب افزایش تلفات نیروهای افغان اعلام کردند.

 

مقامات ارشد وزارت دفاع افغانستان با انتقاد شدید از عملکرد عبدالله حبیبی وزیر دفاع کشور اعلام کردند که وی توانایی رهبری جنگ و تصمیم‌گیری مستقل را ندارد.

 

یک مقام ارشد وزارت دفاع که نخواست نامش فاش شود گفت: حبیبی در تصمیم‌گیری‌ها من‌حیث یک وزیر مستقل عمل نمی‌کند و این موضوع سبب ایجاد مشکل‌های زیاد در سطح این وزارت شده است.

 

وی افزود: عبدالله حبیبی از سایر مقامات حکومتی که مربوط به وزارت دفاع نیستند، فرمان‌های امور روزمره‌ این وزارت‌خانه را می‌گیرد.

 

یک جنرال ارشد دیگر وزارت دفاع نیز اظهار داشت: عدم کفایت وزیر دفاع خاصتاً در هنگام حملات طالبان بر عساکر کشور، موجب افزایش تلفات نیروهای امنیتی افغان شده است.

 

یک مقام ارشد اداری وزارت دفاع نیز اعلام کرد که رهبری کنونی این وزارت‌خانه تصمیم‌های اداری و مالی در این وزارت را با کندی و وابستگی به دیگران اتخاذ می‌کند که گاهی سبب کاهش حمایت‌های لجیستیکی از نیروهای امنیتی افغان در میدان‌های جنگ می‌شود.

 

چندی قبل سخنگوی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان گفته بود که قومندانان ناکارآمد رهبری نیروهای امنیتی افغان را بر عهده گرفته‌اند.

 

تلویزیون یک همچنین چندی قبل راپور داده بود که وزارت دفاع کشور تصمیم گرفته تا نیروهای امنیتی افغان را از وُلسوالی مارجه‌ هلمند خارج کرده و از این طریق زمینه‌ ورود مخالفان مسلح به این وُلسوالی را فراهم کند.

 

رسانه‌های داخلی چندی قبل راپور داده بودند که رقم کشته و زخمی‌های درگیری‌های افغانستان در ماه آکتُبر سال جاری عیسوی نسبت به ماههای گذشته 83 فیصد افزایش داشته است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید