امروز مصادف با یکشنبه, 15 سرطان , 1399 , Sunday, 5 July , 2020
کد مطلب : 6091 , ,
+
-

روزنامه‌نگار فلسطینی جواب طعنۀ عربستان را داد!

زمان انتشار : دوشنبه, 26 دسامبر , 2016 , بخش : اخبار جهان

ادامه سریال یاوه گویی های مفتی عربستان!

روزنامه‌نگار فلسطینی نسبت به کنایۀ نماینده عربستان در اتحادیه عرب، در واکنش نشان داد.

 

وی گفت: نمی‌دانیم آخرین پیروزی‌های اردوی عربستان چه زمانی بوده است، امیدواریم آخرین مورد آن یمن نباشد.

خالد الجیوسی در واکنش به اظهارات نماینده عربستان در اتحادیه عرب مبنی که با تمسخر، نخستین پیروزی اردوی سوریه پس از سال 1967 را تبریک گفته بود، خطاب به وی گفت: نمی‌دانیم آخرین پیروزی اردوی عربستان چه زمانی بوده است، امیدواریم آخرین مورد آن یمن نباشد.

او در پاسخ به اظهارات عربستان درباره پیروزی حلب گفت: از تبریک و تهنیت احمد عبدالعزیز نماینده عربستان در اتحادیه عرب به سوریه غافلگیر نشدیم؛ وی به حالت طعنه و تمسخر در اشاره به بازپس گیری حلب توسط اردوی سوریه اظهار داشت: نخستین پیروزی اردوی سوریه از سال 1967 را تبریک می گویم.

الجیوسی افزود: نمی دانم احمد عبدالعزیز نماینده عربستان حق دارد اردوی سوریه را به سخره بگیرد یا نه!… می گویم نمی دانم؛ چون ما نمی دانیم آخرین پیروزی اردوی عربستان کی بوده است و امیدواریم که آخرین مورد آن در کشور دوست یمن نباشد !

این نویسنده فلسطینی اظهارداشت: نمی دانم نخستین پیروزی اردوی عربستان چه زمان بوده است؟… قبل از آنکه به ارتش عربستان درباره پیروزیهای قاطع  خود، به قیمت ریختن خون یمنی ها را تبریک بگوییم؛ (همانطور که نماینده عربستان در سخنان خود از پیروزی اردوی سوریه از عبارت به قیمت خون سوری ها استفاده کرده بود)؛ باید این سوال را پرسید که چه کسی این جنگ را بر اردوی سوریه تحمیل کرد؟ و این که آیا بهتر نیست عربستان، امکانات و نیروهای خود را برای آزادسازی فلسطین به کار گیرد؟

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید