امروز مصادف با پنج شنبه, 12 سرطان , 1399 , Thursday, 2 July , 2020
کد مطلب : 6155 , ,
+
-

سازمان ملل، ترمپ را خشمگین کرد!

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 دسامبر , 2016 , بخش : اخبار جهان

ترمپ

 

به گزارش آسوشیتد پرس، با گذشت چند روز از تصویب قطعنامه ضد اسراییل در سازمان ملل، ترمپ با ارسال یک توییت ، اثرگذاری و اعتبار این نهاد بین‌المللی را زیر سؤال برد!

ترمپ، سازمان ملل را کـَلـَبی نامید که به مردم اجازه می‌دهد اوقات خوشی داشته باشند.

 

در پیام توییتری ترمپ آمده است: سازمان ملل ظرفیت بالایی دارد؛ اما تنها به کـَلـَبی تبدیل شده است که مردم در آن دور هم جمع می‌شوند، حرف می‌زنند و اوقات خوشی را سپری می‌کنند.

ترمپ همچنین روز جمعه در حساب توییتری خود نوشته بود سازمان ملل از 20 جَنیوری (زمان آغاز ریاست‌جمهوری وی) شرایط متفاوتی خواهد داشت.

محکومیت رژیم اسراییل در سازمان ملل و امتناع اوباما از وتوی قطعنامه ضداسراییلی، برای ترمپ چندان خوشایند نبود.

 

ترمپ دیسِمبر سال گذشته به آسوشیتد پرس گفته بود می‌خواهد در قبال مسئله فلسطین و اسراییل، موضعی کاملاً خنثی اتخاذ کند. اما با گذشت زمان و جدی‌تر شدن کاندیداتوری ترمپ، لحن وی به سمت حمایت از اسراییل متمایل شد. وی با ادبیاتی تحقیرآمیز درباره فلسطینی‌ها صحبت کرده است و آن‌ها را افرادی معرفی کرده است که تحت کنترول گروه‌های تروریستی هستند یا آن گروه‌ها را نادیده می‌گیرند.

به نوشته آسوشیتد پرس، پیام توییتری ترمپ، بیشتر اقداماتی را که در سازمان ملل با 193 عضو انجام می‌شود، نادیده می‌گیرد. شورای امنیت سازمان ملل در سال 2016، بیش از 70 قطعنامه لازم‌الاجرا تصویب کرد. مجمع عمومی سازمان ملل نیز ده‌ها قطعنامه در حوزه‌های مختلف به تصویب رساند

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید