امروز مصادف با جمعه, 20 سرطان , 1399 , Friday, 10 July , 2020
کد مطلب : 6162 , ,
+
-

افشاگری اردوغان علیه امریکا…

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 دسامبر , 2016 , بخش : اخبار جهان

اردوغان

اردوغان ادعا کرد دلایلی دراختیار دارد که ثابت می کند ایتلافی تحت رهبری امریکا به گروههای تروریستی در سوریه کمک می کند.

 

اردوغان روز گذشته در کنفرانس خبری در آنکارا گفت: ایتلاف بین المللی علیه داعش به رهبری امریکا، به وعده هایش در زمینه جنگ علیه تروریزم در سوریه عمل نکرده است.

رییس جمهور ترکیه تصریح کرد دلایلی در اختیار دارد که ثابت می کند ایتلاف تحت رهبری امریکا به گروههای تروریستی در سوریه از جمله داعش و قوای دفاع مردمی کردها و حزب اتحادیه دمکراتیک (وابسته به کردها) در سوریه کمک می کند.

اردوغان تصریح کرد: آنها ما را به حمایت از داعش متهم می کنند. این در حالی است که آنها به داعش، جز و تام های دفاع مردمی کردها و حزب اتحادیه دمکراتیک کمک می کنند و این موضوع کاملا واضح است. ما دلایل آشکاری با تصاویر و فلم در اختیار داریم که این موضوع را ثابت می کند.

رییس جمهور ترکیه با اشاره به از سرگیری مذاکرات میان طرف های سوری، اظهار داشت مذاکرات ژنیف که سال گذشته تحت نظر سازمان ملل تشکیل شد شکست خورده است.

اردوغان با اشاره به نیروهای کرد در شمال سوریه گفت: در صورتی از گروههای تروریستی برای اشتراک در مذاکرات آستانه دعوت شود از این مذاکرات استقبال نخواهد کرد.

وی همچنین با اشاره برگزاری مذاکرات آستانه درباره سوریه در سطح وزاری امور خارجه، اظهار امیدواری کرد عربستان و قطر در آن اشتراک کنند.

 

رجب طیب اردوغان در پایان گفت آنکارا همچنان بر ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و در نزدیکی سرحدات جنوبی کشورش تأکید دارد.

 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید