امروز مصادف با پنج شنبه, 12 سرطان , 1399 , Thursday, 2 July , 2020
کد مطلب : 66 , ,
+
-

سرباز فروشی رسم جدید در اردوی ملی

زمان انتشار : یکشنبه, 10 می , 2015 , بخش : مقاله

اصلاً دربدخشان، جبهه جنگی ثابت و دارای خطوط و موقعیت ثابت وجود ندارد و تجارت سرباز فروشی بین قوماندانان اردوی ملی و حلقات ناشناخته به نام طالب و «داعش» رونق گرفته است.

 

دربدخشان اکثراً چیزی مشخص به نام خط جبهه جنگ وجود ندارد و سربازان از سوی قوماندانان فروخته می شوند.

گزارشنامه افغانستان نوشت: منابع این یافته ها سربازان و افسران میانه پایۀ واحد های اردوی ملی اند که توسط چرخبال ها به مناطق ناشناخته به نام «خط اول» جنگ انتقال داده شده و پس از چندی، در ساعات خواب، دسته دسته در برابر پول به فروش می رسند.

 

گزارش مشعر است که چشم دریدن و مغزپرانی سربازان اردوی ملی در بدخشان، درمیدان های نبرد و جنگ گرم اتفاق نمی افتد. سربازان از سوی شماری از قوماندانان خود شان به طور «عمده» و «پرچون» معامله شده و ناگهان درهنگام شب محاصره ویا بی هوش ساخته می شوند و به چنگ طالبان می افتند. کارت های بانکی تمام کسانی که تا کنون جان خود را در این تجارت مرگ باخته اند؛ در نزد قوماندان شان قید است.

 

سربازان پیشاپیش مجبور شده بودند تا کارت های بانکی خود را به قوماندان تسلیم کنند. بخشی از این گزارش نشان می دهد که اصلاً دربدخشان، جبهه جنگی ثابت و دارای خطوط و موقعیت ثابت وجود ندارد و تجارت سرباز فروشی بین قوماندانان اردوی ملی و حلقات ناشناخته به نام طالب و «داعش» رونق گرفته است.

 

نکته قابل تعجب این است که دشمن دربرابر دستیابی به یک واحد بیست نفری اردوی ملی مبالغ گزافی را مصرف می کند. ظرف دو ماه اخیر، تمامی سربازانی که به اسارت دژخیمان طالب وداعش افتادند؛ در اثر سبوتاژ خاموش شبانه بوده است.

 

شماری از سربازان اردوی ملی که اخیراً از سوی تروریست ها با اشکال فجیع و تکان دهنده، قصابی و تکه تکه شده بودند؛ دریک معاملۀ بدون جنگ و غرش توپ و تفنگ به دام دشمن داده شده بودند.

 

گزارش حاکی است که ارتباط بین قوماندانان منطقه و جنگجویان مسلح در بدخشان همیشه برقرار است و جنگ بدخشان عملاً به یک جنگ آدم فروشی و نمایش وحشت مبدل شده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید