امروز مصادف با جمعه, 13 سرطان , 1399 , Friday, 3 July , 2020
کد مطلب : 67 , ,
+
-

داعش سوغات دولت وحدت ملی برای افغانستان

زمان انتشار : یکشنبه, 10 می , 2015 , بخش : مقاله

اگر آمریکا بخواهد برای رسیدن به اهدافش تمامی طالبان افراطی و گروه های سلفی را در یک نقطه جمع می آورد و برای این کار بهانه ی کافی دارد به ویژه اینکه مزدوران غرب همیشه در ارگ ریاست جمهوری کابل حضور فعال داشته اند به ویژه در حکومت فعلی.

 

با آغاز تشکیل دولت وحدت ملی در کابل به ریاست جمهوری اشرف غنی و ریاست اجرایی عبدالله، گروه داعش در کنار گروه طالبان در کشور ما رخ نمایی کرده است و هر روز خبرهای ضد و نقیضی از متحد شدن این دو گروه با یکدیگر یا ایجاد درگیری با هم منتشر می شود.

 

گاهی گفته می شود بخشی از طالبان در ولایات بلخ، قندوز، تخار و بدخشان به داعش پیوسته اند و گاهی خبر جهاد طالبان علیه داعش از سوی ملاعمر پخش می گردد که در آخرین این اخبار اعلام شده که جنگجویان خارجی وابسته به داعش کار آموزش شبه نظامیان طالبان را در قندوز انجام می دهند.

 

والی قندوز در این رابطه گفته بود که داعش و طالبان با یکدیگر متحد شده اند و تروریست های داعش در حال حمایت از طالبان و آموزش نیروهای آنها با هدف افزایش ظرفیت طالبان برای انجام جنگ گسترده تر هستند که اخیرا شاهد ورود گسترده جنگجویان خارجی از کشورهای چچن، پاکستان و تاجیکستان به قندوز نیز بوده ایم.

 

در اینکه داعش و طالبان یکی هستند و تحت لوای مکتب وهابیت فعایت می کنند، شکی نیست ولی باید وابستگان به این گروه را به سه گروه تقسیم بندی کرد تا بدانیم به چه کسانی مواجه هستیم.

 

گروه اول این شبه نظامیان حاضر در افغانستان، افراط‌گرایان شیفته داعش هستند که آمادگی انجام وحشیانه‌ترین اقدام تروریستی را دارند و تعداد آن‌ها به‌اندازه کافی زیاد می باشد ولی هنوز نتوانسته اند حضور گسترده ی خود را در عملیات های نظامی رعب آور نشان دهند.

 

گروه دوم از این شبه نظامیان جدید الورود، به‌طور مستقیم با شاخه‌های داعش در عراق و سوریه در ارتباط هستند که برخلاف طالبان از لحاظ مالی و تسلیحاتی در مضیقه نیستند و اکثرا از سوی فرماندهان پاکستانی یا عرب هدایت می شوند که آمارها نشان می دهند هنوز تعداد این اشخاص از هزار نفر تجاوز نکرده است.

 

گروه سوم را شبه‌نظامیان دیگر گروه‌های شبه نظامی از ‌جمله جنبش اسلامی ازبکستان، لشکر طیبه و طالبان تشکیل می‌دهند که تصمیم گرفتند به داعش بپیوندند و هم اکنون اتحاد خود را به داعش اعلام کرده و هر از گاهی پرچم سیاه رنگ داعش را بلند می کنند.

 

دلیل حمایت طالبان از داعش نیز، گستردگی خلافت فرضی داعش است که به اصطلاح خودشان تبلیغ شریعت حد و مرز ندارد. قطعا طالبان قصد نداشتند از افغانستان پیشتر بروند و نهایت در منطقه مرزهای پنجاب بمانند. اما حرکت اسلامی ازبکستان آمادگی انتقال ایدئولوژی داعش به کل منطقه آسیای مرکزی را دارد.

 

خلاصه ی کلام اینکه درگیری بین طالبان و داعش بیشتر از آنکه واقعیت باشد، فریبی برای اذهان عمومی است زیرا حامیان تروريست‌ها در نظر دارند، سال جاري جايگاهی براي خود در افغانستان پيدا کنند تا نه تنها مردم ما، بلکه کشورهاي منطقه را مورد تهديد قرار دهند. تنها چیزی که دشمنان اسلامی و کفار و غربی ها به دنبال آن هستند این است که مسلمانان نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه در سراسر دنیا با یکدیگر درگیر شده و مذهب و فرق مختلف مسلمانان علیه همدیگر دست به سلاح ببرند و در صدد کشتار همدیگر برآیند که متاسفانه گروه داعش و طالبان در این مسیر قرار گرفته اند و در حال تامین منافع کشورهای غربی می باشند.

 

لذا یکبار دیگر می توان به یقین ادعا کرد که اگر آمریکا بخواهد برای رسیدن به اهدافش تمامی طالبان افراطی و گروه های سلفی را در یک نقطه جمع می آورد و برای این کار بهانه ی کافی دارد به ویژه اینکه مزدوران غرب همیشه در ارگ ریاست جمهوری کابل حضور فعال داشته اند به ویژه در حکومت فعلی.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید