امروز مصادف با دوشنبه, 13 اسد , 1399 , Monday, 3 August , 2020
کد مطلب : 678 , ,
+
-

مقصر اصلی حادثه منا کیست؟

زمان انتشار : شنبه, 26 سپتامبر , 2015 , بخش : مقاله

001

وزیر دفاع عربستان در جریان عکس حرکت حجاج قصد داشت محل را ترک کند که همین امر موجب تراکم جمعیت شد و حجاج دسته دسته بر روی یکدیگر افتادند و فاجعه ای بزرگ رخ داد.

 

علت حادثه خونین منا ورود ناگهانی کاروان چند صد نفره وزیر جنگ عربستان و همراهانش به منا بوده است.

محمد بن سلمان فرزند پادشاه عربستان، وزیر دفاع و رئیس دیوان پادشاهی شد

 

روزنامه الدیار دلیل حادثه منا در مراسم حج را حضور جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان در منطقه مشعر منا و بازگشت وی در خلاف مسیر عبور حجاج اعلام کرد.

 

پایگاه خبری روزنامه الدیار نوشت: مقامات سعودی خبر عبور موتر یکی از سران این کشور از منطقه “مشعر منا” را که به کشته شدن صدها تن از حجاج منجر شد رد می کنند اما واقعیت آن است که “محمد بن سلمان” جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان در زمان حضور شمار زیادی از حجاج در منا تصمیم گرفت در این منطقه حضور یابد. وی به همراه بیش از 200 نیروی ارتش و 150 مامور پولیس که او را از همه طرف محاصره کرده بودند وارد صفوف حجاج شده و به مرکز “منا” رسید. پس از این حضور، وی در جریان عکس حرکت حجاج قصد داشت محل را ترک کند که همین امر موجب تراکم جمعیت شد و حجاج دسته دسته بر روی یکدیگر افتادند و فاجعه ای بزرگ رخ داد.

 

الدیار افزود: سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان بلافاصله لیست مسوولان برگزاری حج را درخواست کرد و آنها را مسوول این فاجعه معرفی کرد.

گفته می شود 28 مسوول سعودی مجرم شناخته شده اند و حکم اعدام آنها را صادر کرد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید